Katapult je česká rocková skupina, která vznikla v roce 1975. Žánrově se jedná o hard-rockovou kapelu, pohybuje se ale na pomezí hard-rocku a pop rocku.

Zakladatelem a vůdčí osobností skupiny je kytarista a zpěvák Oldřich Říha, druhým stabilním členem kapely byl baskytarista Jiří „Dědek" Šindelář. Původně se skupina jmenovala Mahagon. Do roku 1974 působila v Západočeském kraji. Po úředním zákazu se přesunula do Prahy. Název Katapult přinesl s sebou nový bubeník Anatoli Kohout. Následovalo mnoho úspěšných let, během kterých přicházeli a odcházeli stále další členové. Přelomovým rokem pro kapelu byl rok 2009, který začal tragicky. 5. ledna zemřel Jiří „Dědek" Šindelář a 27. února pak odešel i Karel „Káša" Jahn. Skupina pak byla obnovena a nyní vystupuje v nové sestavě, jejímž srdcem je ale i nadále Olda Říha. Spolu s ním vystupují Andy Budka a Ondřej Timpl.

Čtenáři Kutnohorského deníku mají nyní možnost vyhrát dva lístky na pondělní koncert. Stačí odpovědět na jednoduchou otázku: „Kolikáté výročí svého založení si letošním turné Katapult Retro Tour 2015 kapela připomíná?"

Své odpovědi posílejte formou SMS na telefonní číslo 724917663.Nezapomeňte napsat své jméno a příjmení. lístky vyhrává pátá příchozí správná odpověď.