Akce se konala o víkendu 6. a 7. července v zahradě u obecního úřadu a nabídla nejen pestrou přehlídku zvířat, ale i bohatý doprovodný program pro celou rodinu.

Místní organizace Českého svazu chovatelů připravila pro návštěvníky výstavy 285 králíků, více než stovku holubů a 33 voliér drůbeže. Nechybělo ani exotické ptactvo a expozice včelařů. Pro zájemce o koupi zvířat to byla možnost rozšířit svůj chov.

Velkým lákadlem pro děti i dospělé byla dvojice želv nádherných. Starší želva Mařena se pyšní úctyhodným věkem 37 let, zatímco samec Hugo je s 18 lety na světě stále mladík. Návštěvníci si tak mohli prohlédnout skutečné veterány výstavy.

Kromě samotné výstavy si návštěvníci užili i pestrý doprovodný program. Pro děti byly připraveny tvořivé dílny nebo skákací hrad. Dospělí se pak mohli zúčastnit bohaté tomboly, která se těšila velkému zájmu. Jako hlavní ceny byly letos živé kozy.

Dvanáctý ročník okresní prodejní výstavy drobného zvířectva ve Staňkovicích tak opět potvrdil, že tato akce patří k oblíbeným událostem v regionu a nabízí zábavu pro celou rodinu.

MOHLO BY VÁS TAKÉ ZAJÍMAT: Park před zámkem Kačina patřil stovkám psů. Někteří se stali šampiony

Oblastní výstava psů v zámeckém parku na Kačině | Video: Deník/Luboš Hájek