Kutnohorskému publiku se tentokrát představí kapela Atarés v čele s kubánským kytaristou a skladatelem Frankem Hernandézem. Kubánský hudebník, kytarista, zpěvák a skladatel vyrůstal v Havaně mezi muzikanty a to ho také přivedlo ke studiu hudby. Účinkoval spolu s významnými představiteli kubánské hudební scény. Ve svých 16 letech vystupoval společně s jednou z nejznámějších kubánských zpěvaček Rositou Fornés a s Luisem Carbonellem, s nimiž podnikl turné po celé Kubě.

Později pracoval a nahrával s dirigenty, jako je Rey Montesinos, Eddie Gaitán či Edesio Alejandro. Frank také účinkoval na prvním kubánsko-americkém kulturním festivalu na Kubě, kde se poznal s producentem a předsedou sdružení amerických hudebních producentů Edem Cherneyem, s nímž udržuje přátelské vztahy. V té době byl na Kubě také Ry Cooder a to dalo základy projektu Buena Vista Social Club.

Veteran Rallye Kutná Hora 2021.
Kutná Hora přivítá desítky autoveteránů, dorazí i posádky z Německa a Francie

"Muzikanti, kteří se v projektu objevili, byli staří, do té doby zapomenutí, ale plní vitality a chuti do života. Chtěl jsem se co nejvíce naučit a využít zkušeností těchto hudebních legend, jako byli Pio Leiva, Ediceo Diego (Puntillita), Rubén González a Compay Segundo, s nimiž jsem účinkoval na festivalech a nahrával v hudebních studiích. Dnes mi nezbývá než poděkovat za všechno, co jsem se díky nim naučil, jak v osobním životě, tak pokud jde o hudbu" vzpomíná Hernandéz.

Tečku za letošním hudebním létem na zahradě u Dačického udělá poté 19. srpna domácí seskupení P.S., které nabídne romské lidové i převzaté písničky. Veselé i tklivě podmanivé písně dokáží zvednout ze židle snad každého… a prostoru na tanec je na zahradě dostatek!

Koncerty začínají ve 20:30, vstupenky za 100,- Kč jsou k dispozici na místě. Vzhledem k omezené kapacitě pořadatelé doporučují rezervaci míst na telefonním čísle 327 512 248. Koncerty se konají za každého počasí!

Ze zahájení sestavování pyramidy z kostí v sedlecké kostnici s požehnáním faráře Pavla Tobka.
PODÍVEJTE SE: V sedlecké kapli už skládají pyramidu z kostí. S požehnáním faráře

Co u vás rozhodne komunální volby? Zapojte se do velké ankety Deníku ZDE