Proč jste se rozhodli natočit po 20 letech novou desku?

My jsme v podstatě ani nechtěli vydávat další album. Hudbu jsme už dělali pouze doma pro své potěšení, ale poslední dobou se ptali kamarádi, přátelé, co je s projektem Broken Hearts a že je to děsná škoda, že jsme skončili s tímto hudebním projektem. Právě oni nás navedli na to, že je to už dvacet let, kdy jsme začali s hudbou. A tak jsme jim slíbili, že něco ke dvacetiletému výročí založení kapely uděláme.

Mohli by jste svůj projekt představit?

Představte si hudbu osmdesátých let, přidejte současné zvuky, doplňte to dokonalým zpěvem Sarah Nice. To je prostě Broken Hearts. Zakládáme si na melodičnosti a zapamatovatelnosti textu. Dobré bylo představení naší hudby od moderátora rádia, kde jsme dělali rozhovor, a ten řekl toto: Broken Hearts bych přirovnal k německé skupině Modern Talking. Skladby jsou hodně svižné, letí jako s větrem o závod. Nezpívaji o večírcích ani o drogách, v jejich textech naleznete lásku, stačí si přečíst název skladeb a bude vám jasno. Nechybí sbory, výtečné melodie, náboj a to potom vznikají alba, které se vám zakousnou do hlavy a nepustí. To přirovnání se nám moc líbilo. A celkem sedí.

Jak jste sehnali do projektu Sarah Nice?

V podstatě to byla náhoda, kdy jsme před dvaceti lety v pražském studiu tvořili hudbu, tak zvukař a hudebník Vladimír Kučera nám dal kontakt na tuto skvělou umělkyni, která má kořeny z Řecka. Její angličtina je přesně taková, jakou jsme hledali. Spousta posluchačů si myslí, že naše hudba je hudba ze zahraničí. To nás opravdu těší, že si posluchači myslí, že poslouchají kapelu z Německa nebo z Anglie a přitom je to pouze projekt z Kutné Hory.

Proč zpíváte v angličtině?

Myslíme si, že pro tento styl hudby je angličtina lepší. A hlavně zpěvačka má tak super angličtinu, že by bylo škoda to nevyužít. Česky jsme skládali v projektu Blue Lips.

O čem jsou vaše písničky?

Především o lásce, o problémech s ní spojených. Každá naše píseň vznikla od srdce a do každé skladby se snažíme dát nějakou myšlenku.

Jak se deska jmenuje?

Jelikož jsme se vrátili zpátky do našich snů, kdy jsme s hudbou začínali, a byli jsme mladí, vše se zdálo bezva a bez problémů, nazvali jsme ji Zpátky do mých snů, tedy Back to my dreams. Prostě každý, kdo už má něco za sebou se rád vrací na místo, kde mu bylo nejlépe. A to místo je i v naší mysli. Každý o něčem určitě někdy snil.

Jaká skladba z nové desky je podle vás hitem?

Těžko říct, líbí se nám úplně všechny. Během dvaceti let vás napadne tolik skladeb a my jsme na tuto desku dali opravdu ty nejlepší písničky a posluchač se má opravdu na co těšit. Myslíme, že úplně každý si na této desce najde svůj hit