„Otevírání turistické sezony ve Zruči nad Sázavou je vždy velkou událostí pro město i jeho obyvatele. Jsme hrdí, že můžeme přivítat návštěvníky z celého regionu a nabídnout jim nezapomenutelný den plný zážitků,“ předeslala Martina Fialová, vedoucí odboru kultury, školství a sportu a kastelánka zámku Zruč nad Sázavou.

| Video: Youtube

Program zahájí v 10 hodin otevřením zámeckých expozic, kde se lze ponořit do historie a umění města. Ve 13 hodin dojde na samotné slavnostní zahájení starostou města a rytířem z Kraje blanických rytířů, po němž následuje vystoupení talentovaných dětí z místních mateřinek, základní umělecké školy a tanečního kroužku Aleny Heroutové.

close Pozvánka na otevírání turistické sezony v zámeckém parku ve Zruči nad Sázavou. info Zdroj: se svolením města zoom_in Pozvánka na otevírání turistické sezony v zámeckém parku ve Zruči nad Sázavou.

Organizátoři také doporučují rezervovat si čas na 14.30 hodin, kdy vystoupí Čáry Kluk se svým kouzelnickým vystoupením, a na 15.30 hodin, kdy se na pódiu objeví Ellie, hlavní hvězda programu. Po jejím hudebním vystoupení bude následovat fotografování a autogramiáda. V 16.30 pak začne Vodácký festival, který nabídne zábavu pro celou rodinu.

„Kromě hlavního programu na vás čeká řada dalších atrakcí, jako je Tajuplný svět podivuhodných her Jiřího Šebesty, jarmark plný řemesel a dobrot, retro plavba, občerstvení a možnost zakoupit si suvenýry. Věříme, že otevření turistické sezony přiláká do našeho města mnoho návštěvníků a poskytne jim jedinečnou příležitost prožít neopakovatelný den,“ dodala Martina Fialová.