VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Z regionu

31.1.2018

Kupte si dnes speciální „školní“ Deník

Na pultech je dnes speciální číslo Deníku. Celé je věnováno prvňáčkům. Uvnitř najdete nejenom unikátní přílohu plnou fotek prvňáčků z našeho okresu, ale i samotné noviny dnes vypadají úplně jinak. Na jejich stránkách se dozvíte třeba to, kdo je hrdinou dnešních školáků, které dětské knihy frčí, ale také si budete moci vyzkoušet, co vše musí dnešní školák umět.

30.1.2018

Setkání k logistickým halám u Zdib se odkládá. Zatím na neurčito

Střední Čechy – Čekalo se, že kolem zamýšleného projetu logistického centra v těsné blízkosti Zdib na Praze-východ bude rušno, možná i poněkud dusno – nicméně v původně nahlášeném termínu veřejného projednání záměru bude ve veltěžské sokolovně, která měla ve středu odpoledne hostit veřejné projednání záměru, naprostý klid. Akce se nekoná, potvrdila Deníku Helena Frintová z kanceláře středočeské hejtmanky.

30.1.2018

Krajské skanzeny mají táhnout za jeden provaz. Vznikla asociace

Střední Čechy – Společně dávat najevo, že návštěva skanzenu není žádná nuda – a rovněž se ruku v ruce snažit shánět peníze, aby muzea v přírodě mohla být ještě fajnovější. To jsou hlavní cíle zbrusu nového sdružení, o jehož založení rozhodli v pondělí zastupitelé Středočeského kraje. Odhlasovali vznik spolku nazvaného Asociace pro ochranu a rozvoj lidové architektury. Jeho posláním je vedle spolupráce při získávání prostředků na financování údržby i obnovy objektů a společného lákání návštěvníků také vytvořit prostor pro vzájemnou výměnu zkušeností či pro spolupráci se zahraničními partnery.

30.1.2018

Z kraje odchází šéf odboru školství. Kdo ho má nahradit?

Střední Čechy – Lidé přicházejí – a odcházejí… Těmito slovy se při pondělním jednání středočeských zastupitelů vyjádřil radní pro oblast školství Zdeněk Seidl (ČSSD) k výtkám krajské opozice. Její představitelé se pozastavují nad tím, že z krajského úřadu odchází vedoucí odboru školství Radek Coufal.

30.1.2018

Dvacet milionů podpoří nejnadanější mladé sportovce

Střední Čechy – Mezi 23 sportovních center ve středních Čechách, která se starají o přípravu talentovaných sportovců ve věku od sedmi do dvaceti let věnující se olympijským sportům (případně sportům uznaným Mezinárodním olympijským výborem, jako je třeba florbal), rozdělí Středočeský kraj rovných dvacet milionů korun. V pondělí o tom rozhodli krajští zastupitelé, kteří schválili individuální dotace pro sportovní oddíly, kluby nebo tělovýchovné jednoty v osmi okresech, u nichž jsou sportovní centra zřízena.

30.1.2018

Pošlete valentýnský vzkaz a vyhrajte luxusní pobyt pro dva!

Chcete popřát svému protějšku vše nejlepší ke svatému Valentýnovi? Poslat mu zamilovaný vzkaz nebo báseň? Máte unikátní možnost!

30.1.2018

Dvousetleté rohačky, devítiletý král a robovčelky do každé školky: videa dne

Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku v pondělí 29. ledna 2018.

29.1.2018

Kraj má dva nové radní. A dva placené funkcionáře navíc

Střední Čechy – Navrhované změny ve složení rady kraje odkývli v pondělí středočeští zastupitelé. Nemění se ale nic na tom, že v 11členné radě zasedá šest zástupců hnutí ANO a šest sociálních demokratů. V řadách ANO však bylo třeba nahradit někdejší radní pro oblast zdravotnictví Jaroslavu Němcovou, která odešla na post ministryně zdravotnictví (přičemž mandát krajské zastupitelky si ponechala) a radního pro oblast majetku Tomáše Beneše, jenž tým opouští ze zdravotních důvodů. Novými radními se stali Martin Herman a Martin Draxler.

29.1.2018

Středočeský výbor, jehož členové brojili proti Čapímu hnízdu, změnil své složení

Střední Čechy – Velké řečnické souboje členů krajského zastupitelstva provázely v pondělí rekonstrukci složení Výboru Regionální rady regionu soudržnosti Střední Čechy. V orgánu, jehož prostřednictvím přicházely evropské dotace v rámci regionálního operačního programu, měli dosud převahu zástupci krajské opozice. Na tu nyní zbyla tři místa – a zbylých 12 postů v 15členném výboru ovládli zástupci současné krajské vlády: šest křesel získali představitelé ANO, čtyři reprezentanti ČSSD a dva lidé z KSČM. 

29.1.2018

S Čapím hnízdem už evropské peníze nemají nic společného

Střední Čechy – Ministerstvo financí rozhodlo o vyjmutí projektu Čapí hnízdo na Benešovsku, spojovaného s trestním stíháním premiéra Andreje Babiše (ANO), z evropského financování. Znamená to, že okolnostmi získání zhruba 50milionové dotace se nebude zabývat Evropská komise, ale půjde o národní dotaci; vše se tedy bude řešit výhradně na národní úrovni. Současně to znamená, že Česká republika nepřijde o peníze z evropských dotací (což by hrozilo, kdyby projekt z evropského financování nebyl vyjmut – a posléze se ukázalo, že dotace byla získána neoprávněně).

29.1.2018

Couvání směrem k Moskvě a pohřeb naděje: prohlédněte si videa víkendu

Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku o víkendu 27. až 28. ledna 2018.

28.1.2018

Provoz na trati spojující Prahu s Děčínem přerušila nehoda

Střední Čechy – Srážka vlaku s člověkem přerušila v neděli odpoledne provoz na železniční trati spojující Prahu s Děčínem.

27.1.2018

Ve kterých obcích dominoval Zeman a kde vyhrál Drahoš. Proklikejte si

/INTERAKTIVNÍ INFOGRAFIKA/ Přinásíme vám kompletní výsledky 2. kola prezidentské volby v přehledné mapě.

27.1.2018

Prezidentem bude Miloš Zeman. Ve středních Čechách ale vyhrál Jiří Drahoš

Střední Čechy - Všechny volební okrsky ve středních Čechách jsou sečteny. U Středočechů prezidentskou volbu vyhrál Jiří Drahoš, který získal 373 195 hlasů (53,04 %). Pro Miloše Zemana hlasovalo 330 466 obyvatel kraje (46,96 %). Miloš Zeman zvítězil na Kladensku, Rakovnicku, Benešovsku, Kolínsku a Kutnohorsku. Jiří Drahoš pak na Nymbursku, Mělnicku, Boleslavsku, Berounsku, Příbramsku a na Praze-východ a Praze západ.

27.1.2018

Dálnice kolem Prahy čekají omezení kvůli stavbám

Střední Čechy – Na dálnicích kolem Prahy se bude stavět, a to na spojnicích metropole a středních Čech prakticky všemi směry: větší akce a opravy se chystají především na dálnicích D5, D8 či D11, ale také na D0 – na Pražském okruhu.

27.1.2018

Auto utopené v přehradě lovili společně potápěči hasičů i policie

Střední Čechy – Hasiče z Příbramska i z Prahy a také policejní specialisty zaměstnal v pátek na celé dopoledne malér, který se přihodil nedaleko obce Milešov. Na Orlíku. Poblíž hráze přehrady krátce před devátou hodinou sjelo do vody osobní auto. Ujelo samovolně; nikdo se uvnitř nenacházel. Zásah to ale nebyl jednoduchý.

AKTUALIZOVÁNO
27.1.2018

Zeman je znovu prezidentem. Drahoš mu pogratuloval

/ANKETA, FOTO, VIDEO/ Miloš Zeman byl zvolen prezidentem i na další funkční období. Ve finále porazil Jiřího Drahoše. Celý víkend pro vás sledujeme on-line.

27.1.2018

Češi volí prezidenta a Rychetský hovoří o falešném strachu: videa dne

Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku v pátek 26. ledna 2018.

27.1.2018

Pavel Rychetský: Bezradná společnost plodí primitivní nacionalismus

/FOTOGALERIE, VIDEO/ Předseda Ústavního soudu dnes patří k několika málo autoritám, jejichž slovo má skutečnou váhu. Nejen ve světě paragrafů, kde se to očekává samo sebou, ale i ve veřejném prostoru. Jeho názory jsou citovány a brány jako určité mravní memento především v otázkách, kde společnost tápe, nebo se vychyluje ze zvolené dráhy liberální parlamentní demokracie.

26.1.2018

Komu málo, komu nic? Blíží se čas rozdělování stamilionů od kraje

Střední Čechy – Do finiše se nyní dostávají představitelé spolků, organizací, sdružení či obcí, které se chtějí ucházet o peníze v rámci krajských grantů. „Mohou o ně žádat do 31. ledna,“ připomněla hejtmanka Jaroslava Pokorná Jermanová (ANO) už na počátku prosince. Tehdy krajské zastupitelstvo odkývlo, že v rámci „středočeských fondů“ je pro letošek určeno k rozdělení celkem 410 milionů korun – stejná částka jako v loňském roce.

26.1.2018

Potvrzeno: většina středočeské opozice má z výboru ROP odejít

Střední Čechy – Zásadní proměnou má projít složení Výboru Regionální rady Regionu soudržnosti Střední Čechy, což je jeden z orgánů, přes který přicházejí evropské dotace v rámci regionálního operačního programu (ROP).

26.1.2018

Novými středočeskými radními se mají stát Herman a Draxler

Střední Čechy – Tajemstvím již nejsou změny ve složení rady Středočeského kraje, o nichž budou na svém pondělním zasedání jednat členové krajského zastupitelstva. Nadále platí, že v 11členné radě mají mít hnutí ANO čest členů a ČSSD pět (tuhle koalici ještě podporují komunisté, kteří však mezi radními nemají žádného zástupce). Na straně ANO však dojde k významné personální změně i k posunu kompetencí.

26.1.2018

Středočeská chřipka je na postupu. Už dokonce zabíjela

Střední Čechy – Vzestup počtu pacientů s akutními respiračními infekcemi, který je patrný už od počátku ledna, pokračuje – a potvrzuje předpoklady hygieniků o brzkém nástupu epidemie. Z hlášení praktických lékařů a pediatrů vyplývá, že ve čtvrtém kalendářním týdnu se celková nemocnost ve středních Čechách zvýšila o pětinu – o 20,7 procenta. Nejvýraznější vzestup se týká nejmenších dětí a školáků.

26.1.2018

Cíl Středočechů na dětské olympiádě? Příjemně překvapit!

Střední Čechy – Početná výprava sportovních nadějí reprezentuje Středočeský kraj na velikém klání v Pardubickém kraji, kterému nechybí ani olympijský oheň. O víkendu začínají Hry VIII. zimní olympiády dětí a mládeže 2018. Do bojů na sportovištích se v jejím rámci zapojí v různých disciplínách 89 mladých Středočechů. Výprava zastupující kraj je ale početnější. Talentovaný sportovní dorost doprovází 29 trenérů a tři vedoucí výpravy, připomněla v pátek Nicol Lenertová z kanceláře hejtmanky.

26.1.2018

Na Praze-východ lovili hasiči z Vltavy lidské tělo

Střední Čechy – Již podruhé v krátké době zasahovali policisté společně s hasiči v blízkosti klecanského zdymadla na Praze-východ. V pátek dopoledne lovili z Vltavy u vodní elektrárny tělo mrtvého muže.

AKTUALIZOVÁNO
26.1.2018

Volby provází zájem voličů. V Brně se opil komisař, zasahovala policie

/FOTOGALERIE, VIDEO/ Volební místnosti se pro páteční den uzavřely. Rozhodnout o vítězi prezidentských voleb budou moci ještě lidé v sobotu, a to od 8 do 14 hodin. Volby provází zájem voličů, leckde přesáhla volební účast 50 procent. Celý volební víkend sledujeme on-line.

26.1.2018

V závodní kuchyni našli hygienici špínu. Na vybavení i na zdech

Lysá nad Labem – Nejenom důkladný úklid, který po návštěvě hygieniků ve stravovacích provozech nebývá výjimkou, ale dokonce i malování a natěračské práce. Takovou podobu měla nápravná opatření následující po kontrole, na niž se v rámci státního zdravotního dozoru vypravili hygienici z územního pracoviště v Nymburce do Lysé nad Labem. 

26.1.2018

K záchraně sebevraha přispěli policisté v akci i na telefonu

Brandýs nad Labem – Tragédii zřejmě zabránil operátor policejní tísňové linky, kterému se na dálku podařilo udržet při životě muže odhodlaného k sebevražednému skoku. Tak v pátek zhodnotila drama, jež se v Brandýse nad Labem odehrávalo v noci na středu, Eva Hašlová z územního odboru středočeské policie pro Prahu-venkov: Východ.

26.1.2018

Nezapomeňte sloupnout starou známku, upozorňuje policie

Střední Čechy – Řidiči, pozor – čas se už blíží. S tímhle upozorněním se ve čtvrtek obrátila na motoristy Eva Hašlová z územního oboru středočeské policie pro Prahu-venkov: Východ. Připomněla, že dálniční kupony pro rok 2017 platí pouze do konce ledna, tedy do středy příštího týdne. Je tudíž čas na pořízení nové známky, pokud motoristé i v únoru hodlají využívat zpoplatněné dálnice nebo rychlostní silnice. 

26.1.2018

Autobus v obýváku a Zemanovy asociální názory: prohlédněte si videa dne

Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku ve čtvrtek 25. ledna 2018.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT