VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Z regionu

28.2.2018

Tabule cti nově připomíná středočeské Vesnice roku

Střední Čechy – Které středočeské obce (a také jeden městys) patří k nejlepším, je nově vidět v Praze. Tabule cti instalovaná v budově krajského úřadu na Smíchově připomíná 23 obcí, které od roku 1995 zvítězily v krajském kole soutěže Vesnice roku. Při jejím odhalování asistovali radnímu pro oblast zdravotnictví a bezpečnosti Robertu Bezděkovi (ANO) jejich nynější starostové. Tabule cti má ostatně podle Bezděkových slov připomínat, co představitelé radnic pro své obce dělají – a představovat alespoň symbolické poděkování. „Práce starostů si kraj velmi váží,“ zdůraznil radní. 

28.2.2018

Pomohou objasnit vloupání záběry pořízené jindy a jinde?

Libeř – Záběry z kamer sice nepocházejí z místa činu ani z jeho bezprostředního okolí, ale přesto by mohlo pomoci, kdyby všímaví svědci kriminalistům poradili, kde hledat dva muže, kteří jsou na nich zachyceni. Nebo kdyby se přihlásili oni sami. Detektivové z územního odboru středočeské policie pro Prahu-venkov: Jih, kteří vyšetřují vloupání do rodinného domu v obci Libeř na Praze-západ z konce loňského roku, jsou přesvědčeni, že právě od nich by mohli získat důležité informace přinášející posun v pátrání. 

28.2.2018

Republika žije i za Prahou, upozornili Středočeši diplomaty

Střední Čechy – Region plný turistických lákadel, který je nejen plný památek, ale dokáže také nadchnout jak příznivce sportovního vyžití, tak milovníky luxusu. A také oblast velmi zajímavá pro investory, jimž je také otevřená. Tak se Středočeský kraj představil zástupcům diplomatického sboru ze sousedních, ale i značně exotických států. Právě prostřednictvím velvyslanectví chce hejtmanství dostat informace o středočeských nabídkách do jednotlivých zemí, kde by Středočeši rádi nacházeli partnery. 

28.2.2018

Požár zničil velkou část domu

Hvozdnice – Plameny spolykaly dva miliony korun; hodnoty odhadem za půl milionu se podařilo zachránit. Proč začalo hořet, zůstává předmětem šetření. Příznivou zprávou je, že se nikomu nic nestalo. Taková jsou zatím fakta o požáru rodinného domu ve Hvozdnici na Praze-západ, se kterým středočeští hasiči bojovali během úterního večera.

28.2.2018

Ranní poruchy vlaků přinesly zpoždění na třech středočeských tratích

Střední Čechy – Velká železniční nehoda na nádraží v pražském Radotíně, kde ve středu ráno vykolejil nákladní vlak (přičemž práci pak měli nejen hasiči a policisté, ale i záchranáři pomáhající zraněnému posunovači) se obešla bez dopadů na středočeské cestující. 

28.2.2018

Střední Čechy jsou hospodářská dvojka republiky. Hned za Prahou

Střední Čechy – Ekonomika Středočeského kraje je považována za špičku – v celorepublikovém srovnání bývá region v okolí metropole zpravidla řazen na druhé místo hned za Prahu. A skutečně to tak je, ukazují aktuální informace Českého statistického úřadu. Ten nově vyhodnotil regionální účty za rok 2016 – přičemž jasně vedoucí hlavní město opravdu střední Čechy následují ve většině ukazatelů ekonomické výkonnosti.

AKTUALIZOVÁNO
28.2.2018

Cestu k Berounu zablokovalo převrácené auto

Beroun – Mimořádně dlouhé čekání pacientů na lékařku, která jela do Berouna zaskočit za nemocného kolegu, bylo jen jedním z mnoha důsledků dopravní nehody, která ve středu dopoledne hodinu blokovala dálnici D5 ve směru jízdy od Prahy právě k Berounu. V kolonách, které se po havárii vytvořily jak na dálnici, tak na objízdné trase po silnici druhé třídy číslo 605, totiž uvízly spousty lidí, kteří museli pozměnit své plány. 

28.2.2018

Za loňskými nehodami vlaků prý stála snaha štvát lidi proti muslimům

Mladá Boleslav – Do vazby poslal v minulém týdnu mladoboleslavský soud muže seniorského věku, kterého policie podezřívá, že loni v létě kvůli podněcování nenávisti k muslimům dvakrát na Mladoboleslavsku nastražil stromy na trať, po níž projížděly vlaky, jež do nich narazily.

28.2.2018

Policisté v roli hasičů zachraňují a maškary skotačí – prohlédněte si videa dne

Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku v úterý 28. února 2018.

27.2.2018

Muži, který nenastoupil do vězení, zajistili odvoz policisté

Odolena Voda – Vypátrat 40letého muže, který se vyhýbal nástupu do vězení, se v pondělí večer podařilo policistům ze služebny ve městě Odolena Voda na Praze-východ.

27.2.2018

Hasiči z obcí se stali specialisty na krizové situace

Střední Čechy – Lavice před školní tabulí i představní obsahu kontejneru nouzového přežití a sprchy pro dekontaminaci z vybavení profesionálních jednotek. To všechno čekalo zástupce dobrovolných hasičských sborů, kteří se v sobotu sjeli z celého kraje na stanici hasičů v Rakovníku, aby absolvovali odborný kurz pro techniky ochrany obyvatelstva.

27.2.2018

Zrušte platby za věcná břemena, brzdí investice, vybízí byšická starostka

Střední Čechy – Velkým břemenem jsou platby za břemena u veřejně prospěšných liniových staveb – a bylo by na místě dosáhnout jejich odpuštění. Tak lze shrnout výzvy krajské zastupitelky a starostky Byšic na Mělnicku Jany Polákové (ODS). Podnět, s nímž přišla již v minulosti, nyní nabývá na aktuálnosti – zvláště v souvislosti s plány na budování nového vodovodního přivaděče ze Želivky pro 38 obcí a měst s dvěma stovkami osad v oblasti jižně od Prahy, kde žije dvacet tisíc obyvatel.

27.2.2018

Drogový test měl šofér pozitivní. A řidičák či technickou kontrolu? Negativní!

Brandýs nad Labem – Řidičák nemá a ani nikdy neměl – a tohle zjištění nebylo jediné překvapení, které 35letý muž za volantem peugeotu nachystal policistům z Brandýsa nad Labem.

27.2.2018

Ve Veltrubech týrali kocoura, sotva přežil

Veltruby - Otřesný případ týrání kocoura Vaška rozvířil před několika dny atmosféru ve Veltrubech a zvedl i vlnu emocí ve facebookové skupině Můj Kolín. Tam o závažném stavu zvířete informoval jeho poslední osvojitel společně s neziskovou organizací Kočičí oči Kolín, která má nyní kocourka opět v péči.

27.2.2018

Práce na D8 u Prahy budou pokračovat v březnu. Řidiči připravte se na uzavírky

Rekonstrukce levé části vozovky a mostu na dálnici D8 u Zdib bude opět pokračovat na začátku března. Řidiči se musí připravit na uzavírky a omezení na silnici I/9. Tato opatření mají platit až do července.

27.2.2018

Zážitkem bude výlet, ale stalo se jím už předávání šeku

Mělník – Na zážitek, s jakým se většina z nich ještě nesetkala, se mohou těšit klienti mělnického centra fungujícího v rámci neziskové organizace Fokus Praha; spolku pro podporu duševního zdraví. Pozornost věnuje lidem se zkušeností s duševním onemocněním, jimž nabízí komunitní péči mimo ústav. „Většina jich nikdy nebyla na žádné dovolené, proto bychom je rádi někam vzali,“ poznamenal ředitel mělnického centra Václav Vopat.

27.2.2018

Od začátku sezony podlehlo chřipce ve středních Čechách šest lidí

Střední Čechy – Smutné jsou údaje hygieniků související s aktuálně řádícími onemocněními chřipkou. „Počet úmrtí bohužel vzrostl na šest,“ připomněla nejnovější zjištění Dana Šalamunová ze středočeské hygienické stanice. Ještě před týdnem byla situace v kraji podstatně příznivější: od začátku chřipkové sezony hygienici evidovali tři úmrtí v důsledku těžkého průběhu onemocnění způsobeného chřipkovými viry. 

27.2.2018

Nemocným s roztroušenou sklerózou pomohou lidé, kteří se přijdou zapotit

Poděbrady – S roztroušenou sklerózou společně zabojují v pátek a v sobotu lidé ve 33 městech nejen po celé republice, ale i v zahraničí: od Slovenska po Švýcarsko, od Francie po Finsko.

27.2.2018

Muži, co nacházejí autoklíče, bruslařská magistrála a promrzlé koule: videa dne

Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku v pondělí 19. února 2018.

26.2.2018

Středním školám chce kraj poslat miliony. Nejvíc do Benešova

Benešov – Modernizace učeben v Benešově, zateplení školních budov, ale také vysílání studentů na zahraničních stáže. To jsou aktivity související se vzděláváním, které by si podle pondělního rozhodování středočeských radních zasloužily výraznou podporu z krajských peněz. Mínění radních však je při konečném směrování částky dosahující celkem 17,5 milionu korun pouhým mezikrokem. Definitivní schvalování kofinancování pěti projektů bude záležitostí krajského zastupitelstva. Pondělní doporučení radních zní nicméně jasně: zvednout ruce na znamení souhlasu.

26.2.2018

První poznatky z Mochova: stomilionový požár neměl na svědomí žhář ani zkrat

Mochov /VIDEO, FOTOGALERIE/ – Podle výpovědí svědků sice vyšetřovatelé hasičů i kriminalisté znají přibližné místo, kde v pátek dopoledne začalo hořet při obřím požáru haly v bývalém areálu mrazíren v Mochově na Praze-východ, k příčině mimořádně ničivého požáru však zatím nemohou uvést mnoho konkrétního. V pondělí, kdy vyšetřovatelé zahájili svou práci, se pouze potvrdily víkendové předpoklady Deníku: na výsledky bude nejspíš třeba počkat. Snad několik týdnů, možná i celé měsíce. 

26.2.2018

Reprezentační ples kraje hostí letos Mladá Boleslav

Mladá Boleslav – Předloni se středočesky plesalo v lednu v Kutné Hoře, loni to bylo v březnu v Benešově – a letos má vrcholu plesové sezony v kraji patřit Mladá Boleslav.

26.2.2018

Kraj podpoří jedenáct akcí, které dokážou přilákat davy

Střední Čechy – O dvou jedničkách a dvou trojkách v souvislosti s proslavenými akcemi, které dokážou přivést do regionu více návštěvníků, informoval v pondělí po jednání středočeských radních Martin Draxler (ANO), v jehož kompetenci je oblast regionálního rozvoje, cestovního a sportu. 

26.2.2018

Vlakové výluky mohou cestující čekat hlavně na „tradičních“ místech

Střední Čechy – S částečnými výlukami musí od pondělka do středy počítat cestující, kteří jezdí vlakem na trati spojující Kladno a Kralupy nad Vltavou.

26.2.2018

Století samostatnosti připomíná i výstava o éře císaře pána

Kolín – Po celý rok si připomínáme události z října roku 1918, kdy vznikl samostatný československý stát. Poněkud jinak přistoupili k oslavám stého výročí v Regionálním muzeu v Kolíně: přibližují éru, kterou jsme tehdy opustili. Veigertovský dům, kde muzeum sídlí, nově nabízí návštěvníkům výstavu, jejíž název hovoří jasnou řečí: Jak se žilo za císaře pána.

25.2.2018

Dát si do mrazu panáka na zahřátí, nebo hned dva? Nesmysl!

Střední Čechy – Alkohol sice vyvolává pocit, že zahřeje, ale je to omyl. V mrazu se jeho konzumace nedoporučuje, protože rozšiřuje cévy – a tím dochází k vyšším tepelným ztrátám, i když máme pocit tepla. Tohle je jedno z doporučení, která v souvislosti s aktuálním počasím přináší portál krizového řízení Středočeského kraje na internetové adrese pkr.kr-stredocesky.cz. Až do odvolání varuje před silnými mrazy, které přináší proudění velmi studeného vzduchu od severovýchodu až východu.

AKTUALIZOVÁNO
24.2.2018

Pod školákem se prolomil led, pod vodou byl téměř hodinu!

Kosmonosy - V obrovské neštěstí se v pátek odpoledne proměnila klukovská zábava na rybníku na okraji Kosmonos, nedaleko ulice Víta Nejedlého. Chlapec se tam vydal okusit zamrzlou hladinu, ta ho ale neudržela a on se propadl do ledové vody, ze které se už ale sám nedokázal dostat ven.

24.2.2018

Znavený dvouletý dveřník, fet za volantem a soutěž střihačů vína: videa dne

Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku v pátek 23. února 2018.

23.2.2018

Rekonstrukce za stamiliony připraví most v Lysé i na náraz vlaku

Lysá nad Labem – Práce začnou už za pár dní – a s úplnou uzavírkou je nutno počítat v polovině dubna. To je důležitá informace nejen pro obyvatele Nymburska, ale pro každého, kdo je v Lysé nad Labem zvyklý využívat most na silnici druhé třídy číslo 272, který nad železniční tratí spojuje dvě části města. Nastane změna. Frekventovaný most na komunikaci, jež v Lysé patří k nejdůležitějším, čekají opravy.

23.2.2018

Šéf oddělení vražd získal cenu za andělský přístup

Střední Čechy – Že jsou andělé křehkými bytostmi oblečenými v bílém, které většinou mají plavé vlasy? Omyl. Anděl, kterým se nově může pochlubit vedoucí 1. oddělení odboru obecné kriminality středočeského policejního ředitelství Jiří Slovák, hraje všemi barvami – od přírodní hnědi dřeva až po tmavě zelenou. A nejde jen o tak nějakého ledajakého andílka. Je to Anděl s velkým A.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT