VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Z regionu

7.2.2018

Třičtvrtěmilionovou škodu mají na svědomí plameny vzešlé z popela

Jince /FOTOGALERIE/ – Je to problém, který se v posledních týdnech ve středních Čechách opakuje až nemile často – přičemž tentokrát nedbalost při manipulaci se žhavým popelem přišla na sedm set tisíc. Tak lze shrnout informace Ladislava Holomčíka z centrály středočeských hasičů o souvislostech středečního požáru na Příbramsku. Plameny byly ohlášeny dvacet minut před desátou dopolední z městysu Jince. 

7.2.2018

V boji proti kamionům se ve straně sešikujte, vyzval Kupka představitele ANO

Střední Čechy – Domluvte se v rámci partaje. Tak zní výzva, kterou ve středu středočeský opoziční zastupitel a místopředseda ODS Martin Kupka vyslal do řad hnutí ANO. Reagoval tak na čerstvé rozhodnutí pražských radních, kteří pokračují v krocích směřujících k naplnění dlouhodobých snah o zavedení zákazu vjezdu kamionů delších než 12 metrů do metropole – a to vlastně všem navzdory: proti se staví Středočeský kraj, stejně jako dopravci, ale také policie či ministerstvo dopravy.

7.2.2018

Říčanský zákaz kamionů neplatí, chystá se ale jeho obnovení

Střední Čechy – Jen čtvrt roku se v Říčanech a okolí mohli těšit ze zákazu průjezdu těžké nákladní dopravy. Zákazové značky platné pro kamiony těžší než 12 tun, jejichž řidiči neměli v místě nakládku či vykládku nebo sídlo firmy, začaly na Říčansku platit od 13. listopadu – a dopadlo to nakonec tak, jako kdyby onoho třináctého nebylo pondělí, ale smolný pátek. Zákaz už patří minulosti.

7.2.2018

Hračka zapomenutá u kluziště se objevila v nabídce internetového bazaru

Brandýs nad Labem – Zatajení nálezu. Tak policisté hodnotí situaci, která nastala v Brandýse nad Labem na Praze-východ poté, co jedna z maminek po bruslení zapomněla u veřejného kluziště odložené dětské odrážedlo. 

7.2.2018

Zákaz kamionů chce Praha zavést na jaře, může ale narazit na odpor státu

/INFOGRAFIKA/ Pražští radní schválili dokumentaci pro nejtvrdší verzi zákazu. O návrhu má do dvou měsíců rozhodnout silniční úřad. Kritici poukazují na hrozící kolaps silnic v okolí Prahy.

6.2.2018

Školáky se galerie snaží vrhnout o sto let zpět

Střední Čechy – Do cestování v čase se nyní mohou pustit žáci základních a základních uměleckých škol. Vlastně musí, pokud se chtějí zúčastnit výtvarné soutěže Cesta o sto let zpět, kterou společně vyhlašují Středočeský kraj a GASK v Kutné Hoře – Galerie Středočeského kraje. 

6.2.2018

Desítkám šoférů se svezení po dálnici prodražilo o stokoruny

Střední Čechy – Řidiči zapomínají na to, že loňské dálniční známky už nyní neplatí. A netýká se to jen jednotlivců; děje se to houfně. Taková je zkušenost ústeckých celníků, kteří pasou po provinilcích i ve středních Čechách. Do jejich působnosti patří kompletní dálnice D8 – tedy bezmála stokilometrový úsek: od Prahy až po státní hranici.

AKTUALIZOVÁNO
6.2.2018

Na střední Čechy valí Praha pohromu, hodnotí kraj zamýšlený zákaz kamionů

Střední Čechy – Ohlašovaný zákaz vjezdu kamionů do Prahy? Nesmysl, který nemůže projít; spíš to vypadá jen jako vzkaz představitelů hlavního města vlastním občanům. Asi tahle, byť vesměs zdrženlivějšími slovy zavinutými do hávu diplomatické zdvořilosti, hodnotili v minulosti středočeští představitelé, ať už zástupci kraje nebo radnic, záměry pražských radních zakázat vjezd do metropole nákladním soupravám delším než 12 metrů. Hodně se o tom debatovalo loni v červenci. Tehdy pražští radní zvedli ruce pro takovou podobu zákazu, který lze vnímat jako totální.

6.2.2018

Kde mají měřit rychlost, mohou policistům poradit občané

Střední Čechy – Lidé vědí, kde by si přáli víc hlídek měřících rychlost jízdy – a stejně jako loni 19. dubna je policie připravena jejich názory nejen vyslechnout, ale také se podle doporučení občanů zařídit, seč budou její síly stačit. Letos se to stane ve středu 18. dubna.

AKTUALIZOVÁNO
6.2.2018

Dálnici D1 za Prahou zatarasil kamion s drůbeží

Střední Čechy – Uzavření výjezdu z Prahy směrem na Benešov po dálnici D1 si v dopravní špičce úterního rána vynutila dopravní nehoda kamionu. Na devátém dálničním kilometru – na úrovni obcí Dobřejovice a Nupaky na Praze-východ – se v šest hodin převrátil přívěs soupravy převážející slepice; náklad se částečně vysypal.

5.2.2018

Prázdná dodávka byla ve skutečnosti napěchovaná cigaretami

Trhový Štěpánov – Velmi netradiční a každopádně pořádně zesílenou izolaci měla přepážka mezi kabinou a nákladovým prostorem dodávky, kterou mobilní hlídka středočeských celníků prověřovala na sklonku minulého týdne na 52. kilometru dálnice D1 na Benešovsku.

5.2.2018

Kraj nově chystá opravy pěti úseků silnic druhých tříd

Benešov – Někde se začne stavět už letos a hotovo má být napřesrok, jinde do stříhání pásky na oslavu dokončeného díla ještě pod mostem uplyne hodně vody: harmonogram předpokládaných termínů hovoří o roku 2023. Ať tak, či onak, od pondělka je o krok blíž k realizaci pět velkých (a nákladných) staveb na silnicích druhých tříd v různých částech kraje. 

5.2.2018

Když voda řádí ve stylu „hrnečku, vař“, zabrání škodám poldr

Nymbursko – Název vodního díla zní tak trochu krčínovsky: Nepokoj. Nejedná se však o rybník z éry rožmberského regenta Jakuba Krčína z Jelčan, který je až do dnešních dob známý jako dovedný autor návrhů hrází a stok (a v nezvyklých názvech svých děl si přímo liboval). Jde o stavbu ryze současnou – či ještě předněji: budoucí. Nepokoj je název poldru, s jehož vybudováním nedaleko Rožďalovic a Křince na Nymbursku vyslovili v pondělí souhlas středočeští radní. Má sloužit k zachycení velké vody.

5.2.2018

Kotlíkové dotace už míří k žadatelům, pro další zájemce peníze ještě zbývají

Střední Čechy – Žádosti je stále ještě možno podávat – první schválené peníze nicméně již mají našlápnuto ke svým příjemcům. Takový je po posledním jednání středočeských radních aktuální stav vyřizování žádostí o kotlíkové dotace v rámci II. výzvy Programu „Výměna zdrojů tepla na pevná paliva v rodinných domech ve Středočeském kraji 2017–2019“, pro niž je k dispozici celkem 502,2 milionu korun. 

5.2.2018

Policie hledá muže z obchodu. Ukradl alkohol za více než 5 tisíc korun

Střední Čechy – Hledá se mladý muž, po kterém policisté z Brandýsa nad Labem pátrají v souvislosti s krádeží láhví tvrdého alkoholu v hodnotě převyšující pět tisíc korun. Pomůžete odhalit jeho totožnost?

5.2.2018

Předvánoční krádež stále čeká na objasnění. Policie vytáhla trumf

Odolena Voda – Na rozřešení stále čeká předvánoční krádež, k níž došlo v obchodním domě s potravinami ve Zdibech na Praze-východ. Vše se odehrálo 14. prosince tři hodiny po poledni, kdy si 53letá žena v prodejně odložila svou kabelku do nákupního vozíku. Když jí v nestřeženém okamžiku někdo kabelku sebral, přišla mimo jiné o peněženku naditou deseti tisíci a platební karty, ale také o doklady, mobilní telefon i další věci. 

3.2.2018

Horní Počaply čekají dvě vzrušené debaty. Hlavně jednání o spalovně

Střední Čechy – Se značným zájmem veřejnosti se v Horních Počaplech na Mělnicku zřejmě v pondělí setká rozprava, kterou od 15. hodiny hostí tamější provoz Skupiny ČEZ – EMĚ neboli Elektrárna Mělník. Její osobní vrátnicí projdou účastníci veřejného projednání záměru vybudovat právě zde nový fluidní kotel a plynovou kotelnu. Setkání se koná v rámci procesu EIA – posuzování vlivu stavby na životní prostředí.

3.2.2018

Jaro je za dveřmi

Zbraslavice - Na Hromnice kvetoucí sněženky nejsou na Zbraslavicku obvyklé. Týden teplého počasí je krásně probudil a to je už neklamná předzvěst blížícího se jara.

2.2.2018

Neznámý zloděj si odnesl nářadí za desítky tisíc

Střední Čechy – Mít své věci pod zámkem nebylo nic platné majiteli zahradního domku v obci Tursko na Praze-západ. Zatím neznámý zloděj, který se vloupal dovnitř, si odnesl kořist za 40 tisíc korun – a navíc poničením dveří napáchal škody vyčíslené na tisícovku.

2.2.2018

Vybržďování na dálnici spělo k tragédii. Zabránil jí hrdina

Střední Čechy – Vyjádřit úctu i respekt – a současně poděkování. To bylo cílem vedení středočeské policie, když na krajské ředitelství na Zbraslavi v úterý pozvalo Vlastimila Juru.

2.2.2018

Večer majitel přijel, ráno neodjel. Auto v noci zmizelo

Střední Čechy – Někdo se „ujal“ cizího auta. Těmito slovy komentovala v pátek policistka Michaela Richterová pátrání po dva roky starém vozidle, které vedou detektivové územního odboru středočeské policie pro Prahu-venkov: Západ. Snaží se najít modrou Dacii Sandero, která někdy během noci na středu zmizela z ulice 9. května v Mníšku pod Brdy. Byla tam zaparkovaná za bytovým domem. 

2.2.2018

Chřipka udeřila. Epidemie trápí téměř celý kraj

Střední Čechy – Zákaz tu zatím není, ale na dveřích visí upozornění, se od čtvrtka doporučuje návštěvy omezit. Tohle sdělení Deník zaznamenal v pátek, kdy návštěvnice domova seniorů v Berouně hlásila po telefonu rodině, jaký je aktuální stav kolem očekávaného nástupu chřipkové epidemie. 

2.2.2018

Kriminalisté rozkryli žhářský útok škodící lesní školce

Střední Čechy – Muže ve věku 20 a 22 let, kteří jsou podezřelí ze žhářského útoku za území hlavního města spojeného s více než půlmilionovou škodou, se podařilo odhalit kriminalistům z Brandýsa nad Labem. Podle informací policistky Evy Hašlové se to stalo během rozkrývání trestné činnosti za Prahou – přičemž došlo i na objasnění požáru lesní školky v Dolních Chabrech na Praze 8.

2.2.2018

Požár domu, který nepřežil pes, spolykal milion a půl

Český Brod – Z širokého okolí se ve čtvrtek vpodvečer sjely hasičské jednotky do Českého Brodu na Kolínsku, kde požár rodinného domu způsobil škody předběžně odhadované na půl druhého milionu korun; uchráněné hodnoty hasiči vyčíslili na deset milionů. Řádění plamenů nepřežil pes – příznivou zprávou ale je, že se událost obešla bez zranění lidí.

2.2.2018

Děs v podhradí, křest boeingu a dědečkem na pódiu: prohlédněte si videa dne

Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku ve čtvrtek 1. února 2018.

1.2.2018

Umravňování bezdomovců je boj s větrnými mlýny, naznačil u soudu šéf strážníků

Mladá Boleslav – Ani o píď vlastně ve čtvrtek nepokročilo u Okresního soudu v Mladé Boleslavi projednávání kauzy údajného trýznění bezdomovců. Obžalobě nejen ze zneužití pravomoci, ale i z vydírání, a dokonce i mučení čelí dva bývalí členové společné hlídky boleslavských strážníků.

1.2.2018

Po uprchlém lupiči pátrala stovka policistů i vrtulník. Muž je stále na útěku

Mladá Boleslav – Na sto policistů v Mladé Boleslavi od středy pátrá po devětadvacetiletém slovenském občanovi Lukáši Lavenovi, který je obviněn z loupežného přepadení. Zadržený muž se ve středu v podvečer vytrhl policejní eskortě, která ho z policejní služebny převážela k lékařskému ošetření na urgentní příjem mladoboleslavské nemocnice, a utekl. 

1.2.2018

Zajištění lékařských pohotovostí umožní v kraji 39 milionů

Střední Čechy – Na zajištění lékařských pohotovostních služeb kraj letos svým nemocnicím i ostatním zdravotnickým zařízením může poslat celkem 38,99 milionu korun. Rozhodli o tom krajští zastupitelé, kteří dotace pro pohotovosti schválili formou rozpočtového opatření. Podpora byla jednoznačná: pro se zvedlo 52 rukou a proti nebyl nikdo; pouze jediný ze zastupitelů se zdržel hlasování.

1.2.2018

Medvěd rozdával vysvědčení a poslanci jeli do Dukovan: prohlédněte si videa dne

Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku ve středu 31. ledna 2018.

31.1.2018

Startuje kampaň Suchej únor. S pitím je na hraně polovina mužů

Střední Čechy - K omezení nadměrného pití alkoholických nápojů v Česku chce přispět akce Suchej únor, která začíná ve čtvrtek. Má přimět muže, ale i ženy k tomu, aby strávili měsíc bez kapky alkoholu. Pošesté ji pořádá Liga otevřených mužů, která dlouhodobě poukazuje na to, že Češi patří v pití alkoholu ke světovým rekordmanům.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT