V úterý 9. srpna na to upozornil mluvčí Integrované dopravy Středočeského kraje Oldřich Buchetka. „V poslední době dochází k občasnému rušení vybraných spojů autobusových linek v našem kraji, které je mimo jiné způsobené onemocněním covid mezi řidiči,“ konstatoval. S tím, že cílem zůstává zabezpečení veřejné dopravy v maximálním rozsahu – a dispečink Pražské integrované dopravy skutečně ve spolupráci s dopravci dokáže pro většinu případů najít řešení.

Ničivá povodeň v roce 2002, Malá vodní elektrárna Klecany.
Z archivu Deníku: 9. srpna 2002 dorazily do Prahy záplavy z jihu

„Nelze ale vyloučit, že v jednotlivých případech může dojít k neočekávanému výpadku spojů, který může vyplývat z pozitivních záchytů při příchodu na pracoviště,“ připouští Buchetka. S tím, že v takovém případě je snahou zajistit, aby pasažéři mohli cestovat s využitím ostatních linek.

Buchetka v té souvislosti odkazuje na webové stránky PID, kde cestující mohou najít informace o výpadcích. Konkrétně pro úterní odpoledne se s odkazem na nedostatek personálu u dopravce Arriva City objevilo varování před výpadky na lince 348 – spojení Libiše a Neratovic s Prahou – a také na trasách BB1 a BB2 v hlavním městě. Původně se stejné upozornění vztahovalo ještě na linky 224, 328, 385 a 397; to však bylo staženo s tím, že všechny jejich spoje se podařilo zajistit.

Co u vás rozhodne komunální volby? Zapojte se do velké ankety Deníku ZDE.

„Aktuální informace jsou zveřejňovány na webu pid.cz a na facebooku, instagramu i twitteru (vždy opět na stránkách či kanálu PID) – a na PID Lítačce, která je k dispozici v podobě aplikace pro mobily,“ doporučuje Buchetka, kde hledat informace.