Zoufalá životní situace, dluhy a vážná nemoc ji přivedly v září na pokraj zoufalství. Svůj život se rozhodla ukončit skokem ze sítenského mostu. Uložila děti do postýlek, napsala dopis na rozloučenou a posilněna láhví vína odešla na most. Od hrůzného činu ji dělily vteřiny. Přežila jen zázrakem. Kolem totiž zrovna projížděl její anděl strážný v podobě policisty Jiřího Kučery z prvosledové hlídky. Tomu vděčí za život.

Policisté zrovna prováděli běžnou hlídku, když ženu uviděli na mostě. „Ve zpětném zrcátku jsem viděl, že se žena z mostu nebezpečně naklání. S kolegyní jsme proto auto otočili a jeli zpět. To už byla dotyčná na zábradlí. Vystoupil jsem z auta a promluvil na ni. Řekla, ať k ní nechodím. V komunikaci jsem proto pokračoval, až se mi ji podařilo přesvědčit, aby slezla,“ popsal vypjaté okamžiky policista. Když sedla na zem, věděl, že je vyhráno. A žena začala vyprávět svůj nelehký životní příběh. „Následně jsme paní Haně přivolali lékařskou pomoc a sanita jí odvezla do nemocnice,“ dodal policista.

„Do smrti si budu pamatovat jeho jméno. Dnes vím, že už bych to neudělala, ale v tu chvíli jsem neviděla jiné východisko. Od roku 2016 se léčím s rakovinou prsu a letos v červenci jsem prodělala další operaci, ocitla se bez peněz, v exekuci, se čtyřmi dětmi. Jedenáctiletá dcera má mírnou mentální retardaci, navíc mi sebrali přídavky, že jsem o tři stovky přesáhla limit, nejstarší syn neuspěl u maturity a dostal výpověď z bytu. Bylo toho moc. Měla jsem v hlavě černo a na nic jiného nemyslela. Napsala dopis na rozloučenou a šla na most,“ popisuje dramatické okamžiky Hana.

Svému zachránci přišla posléze osobně poděkovat. Navštívila ho přímo na služebně v Kladně-Dubí. Jak policista Jiří Kučera potvrzuje, za roky ve službě zažil takové ocenění své práce poprvé.

„Jen díky policistovi Jiřímu mohu se svými dětmi a maminkou trávit letošní Vánoce. Díky ochotným lidem, kteří nám pomáhají zvládat tíživou finanční situaci, budou mít moje děti pod stromečkem i nějaké dárečky. Děkuji všem, kteří nás dosud obdarovali. Ze všech nejvíce mi ale po celou dobu pomáhá Ajka Vernerová, která uspořádala s kolegy jak potravinovou sbírku pro naši rodinu, tak finanční sbírku pro dceru Lucinku, která je v prvním ročníku zdravotnické školy, aby mohla jet na lyžařský výcvik. Bez pomoci druhých bychom to zkrátka nezvládli,“ dodává Hana Pišná.