Jejich činnost přehledně přibližuje Středočeské inovační centrum v publikaci, jíž každý může zalistovat třeba i v pohodlí domova, aniž by pro ni musel kamkoli chodit. Brožuru nazvanou Příběhy Středočeského kraje – výzkum a vývoj (už to naznačuje, že věda není žádná nuda, ale vlastně jde o úžasné dobrodružství) lze totiž pohodlně stáhnout z internetu. Je k nalezení prostřednictvím vyhledávačů – nebo například pomocí odkazu bit.ly/2KcfBJC. Ředitel inovačního centra Vilém Růžička si pochvaluje, že se podařilo vytvořit moderního průvodce pro všechny zájemce o výzkum a vývoj ve Středočeském kraji. „A zároveň vhodnou pomůcku pro zástupce regionálních vzdělávacích institucí, kteří chtějí obohatit svou výuku,“ podotýká.

Řada z institucí představovaných nejen základními informacemi a fotografiemi, ale i stručným příběhem přibližujícím jejich činnost, přitom není neznámá ani laikům. Mnohé se totiž věnují i popularizačními aktivitám zaměřeným na neodbornou veřejnost. Známé jsou třeba snahy Astronomického Ústavu Akademie věd ČR. Ani upozornění na zajímavé popularizační akce ostatně v publikaci nechybí, připomněla hejtmanka Jaroslava Pokorná Jermanová (ANO).

Středočeská hejtmanka Jaroslava Pokorná Jermanová na tiskové konferenci v poděbradské městské knihovně, kde měla 20. listopadu kancelář.
Na rozvoj kraje by mohlo jít téměř půl miliardy korun
Ilustrační foto
Kdo na studium nemá, ať se do něj nepouští, žádají kraje