V období mezi polednem 6. března a stejnou dobou 9. března řádil v obci Tuchoměřice kdosi, koho hledají hostivičtí policisté. Jeho terčem se stalo otevřené garážové stání na volně přístupném pozemku v ulici Na Stráni se zaparkovaným automobilem Suzuki Vitara. „Vozidlo poškodil poškrábáním a vylámáním karoserie, blatníků, podběhů a předního nárazníku,“ informovala Šteinerová. „Tímto jednáním způsobil devětašedesátileté ženě škodu ve výši 55 tisíc korun,“ konstatovala.

Pro změnu na fiatu jednačtyřicetiletého majitele se vyřídil pachatel používající kameny, kterého hledají policisté z obvodního oddělení v Libčicích nad Vltavou. Autu zaparkovanému před domem v ulici Ke Studánkám poničil zadní okno i zadní dveře někdy během 12 dnů: od 27. února do 9. března. Vzniklá škoda byla předběžně vyčíslena na rovných padesát tisíc.

„Policisté nyní oba případy prošetřují jako podezření z trestného činu poškození cizí věci a po pachatelích pátrají,“ uvedla Šteinerová. Vyzývá každého, kdo k oběma případům může poskytnout svědectví, jež by mohlo pomoci, aby se obrátil na nejbližší policejní služebnu nebo na linku 158.