Akci pořádá Mladá Boleslav ve spolupráci s Klubem historických vozidel MB. Z přehledu na webu klubu lze vyčíst, že do jízdy se letos přihlásilo 183 automobilů a 54 motocyklů. Nejstarším přihlášeným vozem je Ford T z roku 1915, druhým nejstarším letos stoletý Berliet. Nejstarší motorka pak má být Monet Goyon z roku 1936.

Svatováclavská jízda 2022 pohledem Klubu historických vozidel Horní Počerníce

Zdroj: Youtube

Slavnostní zahájení se uskuteční v devět hodin na Komenského náměstí. Vozidla zde ale budou k vidění už od sedmi hodin. Program zahájí primátor Raduan Nwelati, následovat bude vystoupení velocipedistů a mažoretek Pomněnky z Kosmonos.

Samotná jízda městem odstartuje v 9.30 hodin. Vozidla pojednou po desetikilometrové trase z Komenského náměstí na třídu T. G. Masaryka, náměstí Republiky, do ulice Laurinova, na třídu V. Klementa, do ulic Jana Palacha, Na Radouči a U Stadionu. Konec trasy bude na městském stadionu, kde si příchozí návštěvníci budou moci vozy prohlédnout a pro děti zde bude rovněž připraven zábavný program.

Svatováclavská jízda 2022 pohledem YT kanálu Auta v Akci

Zdroj: Youtube

Město Mladá Boleslav v této souvislosti upozornilo, že pro bezpečí jezdců i diváků bude nutné omezit v době konání Svatováclavské jízdy dopravu. „Proto bude 28. září platit v době 6:30 do 11:00 hodin úplná uzavírka provozu na Komenského náměstí, v ulici 9. května a na náměstí Míru. Od 6:30 do 18:00 hodin bude úplná uzavírka a dopravní omezení v Husově ulici v úseku mezi třídou V. Klementa a Šmilovského. Omezení budou také na trase jízdy,“ píše se na webu Mladé Boleslavi.

Trasa Svatováclavské jízdy
Komenského náměstí tř. T. G. Masaryka → nám. Republiky → ul. Laurinova → tř. V. Klementa → ul. Jana Palacha → ul. Na Radouči → ul. U Stadionu → Městský stadion.Doprovodný program na městském stadionu
10.00 MOUCHY – dětská hudební show
11.30 KTP
13.00 No Talent
14.30 Fun Activity – dětská show
Po celou dobu programu: atrakce, interaktivní dílny, dětské dopravní hřiště Městské policie Mladá Boleslav
Programem provází Luboš Dvořák
Upozornění: v době konání akce bude uzavřena bruslařská dráha