Na tu má dojít v noci ze soboty na neděli – první omezení však mají začít už hodinu po sobotním poledni. Od 13. hodiny se chystají uzavírky pravých „pomalých“ jízdních pruhů, a to jak ve směru na Mladou Boleslav, tak i na Prahu. Od 20 hodin pak má následovat úplná uzavírka mezi exity 3 a 10, jež by měla trvat do nedělní 10. hodiny. Se zdržením musí v té souvislosti počítat nejen motoristé, ale i cestující v autobusech.

Ve směru od Prahy bude dálnice uzavřena na exitu 3, odkud mají auta zamířit na stejnou trasu jako v březnu: přes Pražský okruh D0, dálnici D11 (až po exit 8 Jirny) a silnice II/611 a II/101 zpět k D10, na niž řidiči budou moci najet na exitu 10 u obce Zápy. Tentokrát však tato objížďka nebude kompletně obousměrná. Ve směru od Mladé Boleslavi mají vozidla sjíždět na exitu 10 a pokračovat po silnicích II/101 na II/611 – tam však budou objízdné trasy rozděleny. Zatímco nákladní vozy by měly zamířit k dálnici D11, osobní auta by měla pokračovat dál po II/611. Důvodem je snížená kapacita nájezdu exitu 8 na D11. Před dvěma týdny se však ukázalo, že řidiči si dokážou najít i jiné trasy, než oficiálně vyznačenou objížďku – například místo „jižního oblouku“ volit severní cestu přes silnici II/610 a Brandýs nad Labem.

Na dálnici D10 se chystá další uzavírka.Zdroj: archiv Krajského úřadu Středočeského kraje

I po obnovení průjezdu po D10 v neděli dopoledne mají v místě prací trvat omezení. Opět se počítá s uzavřením pravých jízdních pruhů v obou směrech, a to do 16. hodiny.

Omezení na provozu na dálnici si vynutily práce na kompletní rekonstrukci mostu na silnici třetí třídy číslo 33310 u Svémyslic. Někdejší nadjezd nad dálnicí, který byl ve špatném technickém stavu, do podzimu nahradí nový – s větší únosností.

Ilustrační foto.
Rady ke kotlíkovým dotacím čekají i na lidi z radnic
Ilustrační foto
Operace slepého střeva není banálním zákrokem