Jejich cestu na již tradiční klání, jež svou atmosférou i průběhem připomíná skutečné olympijské hry (včetně slavnostních ceremoniálů či skládání olympijského slibu zavazujícího k čestnému a férovému zápolení s respektem k pravidlům i k soupeřům) umožní vyčlenění 717 600 korun, potřebných k uhrazení účastnického poplatku.

Krajští zastupitelé pro tuto podporu zvedli ruce jednoznačně: pro jich bylo 51, proti nikdo – a tři se hlasování drželi. „Celková částka podpory Středočeského kraje na olympiádu je 2,5 milionu korun,“ konstatovala hejtmanka Jaroslava Pokorná Jermanová (ANO).

Radní pro oblast regionálního rozvoje, cestovního ruchu a sportu Martin Draxler (ANO) připomněl, že v minulých ročnících celorepublikového olympijského soupeření získali středočeští žáci významná medailová umístění.

Krajští zastupitelé také odsouhlasili plán akcí oddělení mládeže a sportu na rok 2019. Schválená podpora – v tomto případě už nejen pro dětské sportovce – dosahuje částky 6,2 milionu korun; s rezervou 2,2 milionu. Tyto peníze podpoří nejenom sportování v rozmanitých disciplínách, ale třeba i uspořádání taneční soutěže nebo ocenění nadaných žáků a studentů, kteří kraj úspěšně reprezentovali v různých soutěžích.

Podpora akcí podle plánu oddělení mládeže a sportu

- Sportovec Středočeského kraje
- Středočeský taneční pohár
- Plavecko-běžecký pohár Středočeského kraje
- In-line brusle Středočeského kraje
- Mezinárodní aktivity – sportovní reprezentace Středočeského kraje
- Florbalový turnaj Středočeského kraje
- Ocenění žáků a studentů za reprezentaci Středočeského kraje na soutěžích a přehlídkách
- Sportovní soutěže vyhlášené ve Věstníku Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy ČR
- Dofinancování Letní olympiády dětí a mládeže 2019
- Meziodborové hry Krajského úřadu Středočeského kraje
- Ocenění medailistů Letní olympiády dětí a mládeže 2019

Zdroj: Krajský úřad Středočeského kraje