Na dálku hovoří o protiprávním jednání, které chtějí řešit, s operátorem na krajském policejním ředitelství na pražské Zbraslavi. Ten pořídí nahrávku – a tento záznam, mající stejnou platnost jako podepsaný zápis na papíře, předá dál k vyřízení příslušnému policejnímu oddělení. To si naopak může občana do této místnosti předvolat, aby nemusel cestoval až na služebnu.

Síť pracovišť Pol Point s potřebným vybavením středočeská policie postupně rozšiřuje; zatím jich vybudovala 22. Někdy jde o samostatnou místnost v budově (nebo mobilní buňku) s vlastním vchodem, kterou operátor po zazvonění u dveří na dálku odemkne a všechna zařízení se automaticky zapnou. Konstrukce dveří navíc umožňuje bezpečný pobyt: dokud občan, který je uvnitř, neodejde, nemůže vstoupit nikdo další. Jinou variantou jsou vyčleněné prostory na obecních či městských úřadech, fungující pouze v jejich úředních hodinách. Příchozího pak pouštějí dovnitř pověření zaměstnanci, kteří také zprovozní spojení s policií. Neobvyklá pak je jedna místnost vybudovaná přímo na hradě; konkrétně na Křivoklátě. Dalším unikátem je „vývoz“ Pol Pointů mimo střední Čechy. Jedno takové místo už středočeská policie vybudovala v Karlovarském kraji: V Lázních Kynžvart na Chebsku.

Součástí systému Pol Point je i třetí způsob spojení, a to pomocí vlastního zařízení uživatele – třeba notebooku, případně tabletu nebo chytrého mobilu. V tomto případě si lze vyžádat spojení zasláním e-mailu na adresu krps.polpoint@pcr.cz. S policií pak lze komunikovat klidně z domova – a vlastně odkudkoli: středočeská policie takto přijala i trestní oznámení týkající se internetového podvodu, jež bylo podáno z dovolené v Egyptě. Podle Kučerových slov se loni od března do konce roku uskutečnilo 151 takovýchto spojení.