Jak potvrdila krajská policejní mluvčí Markéta Johnová, policie dostala kolem 16. hodiny oznámení o tom, že po Kladně pobíhá muž s nožem v ruce, proto byl do akce zapojen i vrtulník. "Jedná se zatím o neznámou osobu, po které intenzivně pátráme. Více informací budeme proto znát až později," řekla mluvčí.

Zda se jedná o nůž, mačetu či jinou zbraň, je nyní předmětem vyšetřování. Podle některých lidí pobíhal pomatenec někde v lokalitě u bývalé Poldovky.

Do redakce Kladenského deníku volal krátce před sedmnáctou hodinou znepokojený muž, který se stejně jako několik lidí před ním dotazoval na to, proč se v Kladně-Dubí u kovošrotu ozývá střelba.

Policisté se samopaly

"My tam v té lokalitě bydlíme, najednou jsem slyšel na ulici střelbu a proti mě jela tři policejní auta. Viděl jsem i policisty se samopaly. Dostali jsme strach, jesli máme vůbec vycházet z domu, nebo co se děje," řekl do telefonu čtenář.

K této informaci od čtenáře policejní mluvčí dodala, že není třeba, aby se obyvatelé Kladna nějak zvlášť znepokojovali. Do pátrání po neznámé osdobě jsou zapojeni policisté z územního odboru Kladno, včetně prvosledové hlídky, která je vybavena samopaly. Je to standardní bezpečnostní opatření," vysvětlila Markéta Johnová.

Jak sdělila ve večerních hodinách policejní mluvčí Johnová, pátrací akce byla ukončena kolem 18. hodiny s negativním výsledkem. Nicméně, policie se případem bude zabývat i nadále.

Čtěte také: Policisté pátrali po seniorce z Poděbrad, skončila s vozíkem v poli