Motiv zdobící zeď Ďolíčku v sobě ukrývá hned několik témat. Začíná u Zdeňka Dannera, který stadion pro Klokany v roce 1932 postavil. Dále je v něm symbolika Vršovic, fanoušků, malých sportovců, profesionálních fotbalistů i výhled do budoucnosti. Nesmí chybět ani připomínka 90. výročí otevření stadionu, ke kterému i tato výzdoba patří.

„Za Družstvo fanoušků Bohemians na tomto projektu a jeho přípravě pracovalo pět lidí celý rok. Máme velkou radost, že se nyní realizace přiblížila vysněnému cíli,“ uvedl pro magazín Klokan předseda Družstva fanoušků Bohemians Martin Kurka. Na závěr prací se mural ještě dočkal speciální úpravy, která má za úkol znemožnit vandalům poničení tohoto uměleckého výtvoru.

Autorem muralu je známý streetartový umělec Chemis. „Zanechávám své malby jako poselství pro ostatní, a i kdyby to znělo naivně, změnit tento svět na lepší místo je mým cílem,“ řekl autor, který pochází z Kazachstánu, ale později se přestěhoval do České republiky. Už v minulosti ho proslavila například malba plačícího prezidenta Masaryka.

Co u vás rozhodne komunální volby? Zapojte se do velké ankety Deníku ZDE.