Pražský výkonný výbor ČSSD se sešel v pondělí. Na programu měl výsledky sněmovních voleb. Tématem se stalo i znovupřijetí Jiřího Paroubka do ČSSD. 

„Bude se samozřejmě jednat o výsledcích voleb a možnostech, jak dál postupovat,“ odpověděl Pražskému deníku. Starosta Cerhenic a rovněž předseda tamní buňky sociální demokracie Marek Semerád nicméně Deníku potvrdil, že o návrat expředsedy Paroubka do partaje dál usiluje. „Místní organizace v Cerhenicích opět pošle přihlášku Jiřího Paroubka do Prahy, kde se jí bude na nejbližším zasedání zabývat Krajský výkonný výbor,“ řekl Semerád Deníku.

První pokus o znovupřijetí Paroubka Praha zamítla letos 19. června.  „Osobně nejsem pro. Už jednou ČSSD zradil a založil si vlastní stranu, která cílila na naše voliče. A úspěšná nebyla vůbec,“ napsala Deníku místopředsedkyně ČSSD a ministryně práce Michaela Marksová „Nevím, jak by mohl ČSSD spasit člověk, který založil naprosto neúspěšnou stranu,“ dodala Marksová.

Radějí vsadí na lidi beze jména?

Členka pražské ČSSD Olga Novotná by při reinkarnaci sociální demokracie vsadila spíš na neokoukané tváře. „To je pro mě například právník Radek Hlaváček, předseda Mladých sociálních demokratů,“ uvedla na dotaz Pražského deníku. O Hlaváčkovi přemýšlí i náměstek pražské primátorky Petr Dolínek, který je rovněž nově zvoleným poslancem. Sám by se ale prý o stranický post neucházel. „V tomto nemám žádné ambice. Musím se hodně dívat kolem sebe a pomoci hledat, kdo k vyššímu výsledku ČSSD pomůže. Kdo nalezne cestu, toho podpořím,“ řekl Deníku.