Kraj ve spolupráci se spolkem Český zavináč vyhlásil středočeské kolo 22. ročníku populární soutěže o nejlepší webové stránky a elektronické služby měst, obcí a regionů.

Jejím posláním je nejen nabídnout těm úspěšným příležitost pochlubit se s tím, co se podařilo, a ostatním inspiraci, ale také zprostředkovat provozovatelům webových stránek i jejich tvůrcům podněty pro další zlepšování i nové pohledy na možnost využití ke komunikaci s občany elektronickou cestou. Zlatý erb tak nenabízí jen ceremoniály s vyhodnocením těch nejlepších, ale také výměnu zkušeností s kolegy a představení zdařilých projektů.

Uzávěrka přihlášek je 31. ledna dvě hodiny po poledni, krajští vítězové budou známi v březnu. Jak uspějí ti nejlepší, kteří postoupí do celostátního finále, se ukáže 20. dubna: při tradičním vyhlášení výsledků v rámci programu konference Internet ve státní správě a samosprávě v Hradci Králové. Loni v krajském klání získaly prvenství Nymburk v kategorii měst a Hýskov na Berounsku mezi obcemi. Liteňstí rovněž z Berounska pak zabodovali aplikací, s jejíž pomocí mohou občané nahlašovat různé závady.