Soutěž pořádá Hospodářská komora ve spolupráci se školami v celé České republice za účelem podpory technického vzdělání a propojení spolupráce žáků základních škol, středních odborných škol a firem v regionu.

Soutěžním úkolem bylo sestavení průmyslové výrobní linky ze stavebnice Merkur podle přiložené dokumentace.

Prvním krokem k úspěchu bylo podzimní krajské kolo v Nymburce, kterého se zúčastnilo devět složených družstev z různých koutů Středočeského kraje. Nymburský tým vyšel z tohoto klání jako krajský vítěz. „Byli jsme nejlepší v preciznosti zpracování a funkčnosti celé sestavy i ve výpočtech, které byly doménou hlavně středoškoláků, také ve vzájemné komunikaci v týmu a v použití pouze bezvadných součástek," vysvětlila úspěch vedoucí teoretického vyučování Martina Bartošová.

Jako vítěze je čekalo dubnové celostátní finále v Praze, kterého se zúčastnilo 14 družstev. Na rozdíl od krajských kol museli žáci splnit ještě několik dalších úkolů. Hlavním však bylo postavit z Merkuru funkční průmyslovou linku osazenou elektropohonem, která se skládala ze tří částí se zařízením, a to v časovém limitu dvě a půl hodiny. Kritériem pro hodnocení byla například přesnost, preciznost provedení, použití bezvadných součástek, výpočty otáček posuvných válců, komunikace v týmu i pořádek na pracovišti.