V okolí – přičemž svezení nabídnou zdarma autobusy známé pamětníkům – se také chystá doprovodný program v podobě komentovaných prohlídek oblíbených turistických cílů: pivovaru ve Velkých Popovicích, Památníku Josefa Lady v Hrusicích nebo hvězdárny v Ondřejově s prohlídkou historických kopulí a možností pozorovat Slunce dalekohledem. Město Mnichovice se připojuje povídáním s kronikářem v turistickém infocentru; ten od 14 hodin nabídne i přednášku o historii. Nechybí ani možnost prohlídek Zittova mlýna či kostela Narození Panny Marie.

Přímo na strančickém nádraží budou připraveny stánky s občerstvením i informační stánky Pražské integrované dopravy a Českých drah. Pro děti budou připraveny omalovánky a vystřihovánky Cyklohráčku, pexesa, vystřihovánky autobusů i další drobné pozornosti. Zájemci dostanou příležitost prohlédnout si kapli sv. Anny. Místo se také stane výstupním, nástupním i přestupním bodem pro cestující využívají svezení historickými vlaky a autobusy.

Mimořádné jízdy vlaků jsou bezplatné pouze v rámci prezentace společnosti Arriva vlaky. Všechny jízdy zajišťované Českými drahami jsou z hlediska jízdného ve zcela standardním režimu: platí na nich tarify Českých drah i Pražské integrované dopravy. Výjimkou je jízda motorového vozu zvaného Hurvínek na trase z Prahy do Strančic a dále po vlečce do velkopopovického pivovaru i zpět: tam se uplatní zvláštní jízdné (i k pivovaru ale jedou historické autobusy zdarma).