Kromě osobních automobilů vyrábí Škoda Auto také jízdní kola. S těmi ostatně v roce 1895 začala. Ještě dnes má tradiční česká automobilka, která si letos připomíná 125. výročí svého založení, k jízdním kolům úzký vztah. Aktuální kolekce jízdních škol čítá 17 modelů od dětských po městská kola – stejně jako horská, závodní i elektrokola. Dlouhodobě podporuje závody Tour de France.

Panorama továrny s typickým znakem, vysokým komínem
Pohlednice z minulosti: Z továrny Laurin & Klement vyjelo jako první jízdní kolo

U příležitosti dnešního Světového dne jízdního kola si Škoda Auto připomíná založení firmy před 125 lety. Oba zakladatelé, Václav Laurin a Václav Klement, totiž založením manufaktury na výrobu jízdních kol v roce 1895 položili základ úspěšné historie podniku. „Až později se oba začali věnovat výrobě motocyklů a automobilů. Až do dnešních dní ale zůstala česká automobilka úzce spojena s jízdním kolem: už 16 let je oficiálním hlavním partnerem Tour de France a poskytuje vozy, které potřebují organizátoři a vedení závodu i četné závodní stáje,“ řekl k historii Hermann Prax, vedoucí oddělení komunikace produktu.

Automobilka v minulých letech průběžně rozšiřovala svou kolekci jízdních kol a nabízí pro každé využití odpovídající variantu. V současné době nabídka zahrnuje 17 kvalitních modelů, mezi kterými jsou závodní kola, horská kola, dětská kola, městská kola i moderní kola elektrická. Design se vyznačuje pro značku typickými detaily, jako jsou krystalické prvky, zelené a stříbrné barevné tečky a konturovaný nápis ŠKODA.

Z nové výstavy ve ŠKODA Muzeu.
Nová výstava ve ŠKODA Muzeu: 125 let automobilky ŠKODA AUTO
Automobilka Škoda Auto ve videu ukázala, jak nyní vypadá výroba
VIDEO: Automobilka Škoda Auto ukázala, jak nyní vypadá výroba
V roce 1895 položili základy společnosti ŠKODA AUTO (zleva) knihkupec Václav Klement a mechanik Václav Laurin, oba vášniví cyklisté.
Škoda Auto letos slaví 125 let, jubilea mají i některé vozy