Pořadatelé demonstrace chtějí odchod současné vlády, zmírnění dopadů energetické krize a nápravu škod. Požadují osvobodit tuzemský průmysl od závislosti na zahraničních společnostech, dále vojenskou neutralitu a zajištění přímých smluv s dodavateli plynu za nízké ceny, především s Ruskem. Česká republika podle nich potřebuje změnit systém rozdělování a plateb za elektřinu tak, aby neplatila prostředníkům na burze. Uvedli to pořadatelé ve čtvrtek na tiskové konferenci.

Co u vás rozhodne komunální volby? Zapojte se do velké ankety Deníku ZDE.

Na sobotní akci by měl vystoupit bývalý prezident Agrární komory Zdeněk Jandejsek nebo energetický expert Vladimír Štěpán. Vystoupit mají podle webu akce také poslanec SPD Jiří Kobza, předsedkyně hnutí Trikolora Zuzana Majerová nebo kandidát komunistů na prezidenta Josef Skála.

Policie v souvislosti s demonstrací chystá standardní bezpečnostní opatření, řekl mluvčí pražských policistů Jan Daněk. Na protest, stejně jako na další akce, které se týž den uskuteční, budou dohlížet stovky policistů. Kromě demonstrace se v Praze koná například také desátý ročník Prague Harley Days, jehož součástí je i jízda stovek motocyklů přes centrum metropole.