„Jsem rád, že můžeme těmto dětem udělat radost právě v předvánočním období, kdy od nás tak dostávají „mikulášsko-andělský" dáreček," dodal Pavel Sehnal. „V tomto trendu budeme pokračovat," podotkl ředitel Aquapalace Praha Zdeněk Bartůška.

Rozhovor se Zdeňkem Bartůškou

Ředitel čestlického akvaparku Zdeněk Bartůška v roli Mikuláše.Ředitel Bartůška je často vidět ve fitness centru. Přiznává, že miluje saunový svět. A spolu se svými kolegy jednohlasně tvrdí, že má příjemný pocit z každého dětského úsměvu v jejich vodním ráji. Má už ale dárky na Vánoce nakoupené? „Většinou mám," řekl.

Co jste to za chlapa? Chlap většinou nakupuje na poslední chvíli…

Já nakupuji průběžně. Když zaslechnu a vycítím, že se dceři něco zalíbí, šup, hned koupím. Když uslyším přání syna, zamyslím se a šup koupit. A pak mám více klidu než se stresovat těsně před Štědrým dnem.

Co vy byste si přál, abyste našel pod stromečkem?

Potěšila by mne nová potápěčská maska. Potěšila by mne permanentka na lyže a taky něco do fitka.

Byl jste v roli Mikuláše. Dalo to hodně přemlouvání, abyste zvolil jiný oblek než sako?

Dneska je výjimečná situace, děti si zaslouží pohodu, klid, smích. A tak jim ho tady nabízíme. Jaké by to bylo, kdyby je tady nepřivítal anděl s Mikulášem. A že jsem Mikuláš zrovna já? Tak se to tak nějak „upeklo" a jsem tady. Sluší mi to, že?

Musím uznat, že jste téměř dokonalý Mikuláš, dětem se líbíte.

Mám dobrý pocit z rozzářených dětských očí. I proto budeme pokračovat v pozvání pro děti z dětských domovů v dalším období. Tyto děti si takové dárky zaslouží.

Rozhovor s Pavlem Sehnalem

Pavel Sehnal, předseda představenstva společnosti SPGroup, která provozuje čestlický akvapark.Předseda představenstva akciové společnost SPGroup Pavel Sehnal na dětské Vánoce vzpomíná moc rád.

„Když jsem byl malý, tak jsem se vlastně na Vánoce těšil skoro celý rok. Vánoční atmosféra, stromeček a večerní rozdávání dárků, to byla silná atmosféra. Pak člověk zestárne, má vlastní děti, ty také postupně odrůstají, a tak hledá příležitost, jak udělat radost dalším dětem. I proto k nám zveme děti z dětských domovů. Jen dneska jich tady je zhruba 250. Od nás je to takový malý vánoční dárek spojený s příchodem Mikuláše a anděla," uvedl.

Jaký byl váš nejmilejší vánoční dárek v dětství?

Těžko říci, těch dárků byla celá řada a z každého jsem měl tehdy radost. Ale asi to byla autodráha. Možná bych ji někde v rohu nějaké skříně ještě našel.

Máte už koupené dárky blízkým?

Ještě ne. I když vlastně pár jich mám. Já totiž hodně cestuji a v zahraničí nějaký dárek nakoupím. Ten pak někdy nedám po návratu, ale uschovám ho. Takže něco mám, zbytek dokoupím. Ještě je do Štědrého dne čas.

S chodem akvaparku jste asi spokojen, máte tu většinou plno.

Jedna věc je dělat byznys a vydělávání peněz. Jinou věcí je stavba takového zábavného zařízení. Když se to propojí, je to příjemné. Rozdávání radosti je ale skoro neměřitelné. Letos nás navštíví řádově kolem osmi set tisíc návštěvníků. A vlastně největší radost působí chvíle, kdy pozoruji rodiny třeba ve vlnobití, jak si to užívají, jakou mají radost z pobytu u nás. To je vážně moc krásná chvilka. A že jich je spousta.

Jak často navštívíte akvapark jako návštěvník?

S rodinkou tak jednou za měsíc a třeba vlnobití je fajn. Když jdu sám, tak mířím do saunového světa, který je absolutní špičkou v České republice, na naše saunové ceremoniály jsem pyšný nejen já, ale všichni moji spolupracovníci.

„Prosím vám, vy jste šéf?" vstupuje do rozhovoru zhruba padesátiletý návštěvník. „Musím vám říci, že sem chodím moc rád. Máte to tady nejen pěkné, ale hlavně čisté. Pořád se tady objevují nové atrakce a hlavně ta čistota mne těší. To jinde takové není. Moc vám děkuji," vychrlil ze sebe muž, otočil se a šel si po svém. Pavlu Sehnalovi v tu chvíli zajiskřila v očích chlapská ješitnost…

Čtěte také: Fitness v Aquapalace Praha má nekonečný žebřík