Spekulace šířící se v okolí, že oběť měla v obličeji devastující zranění, Chalupa nekomentoval. „S ohledem na skutečnost, že vyšetřování je na samém počátku, nelze zatím v této fázi probíhajícího trestního řízení k případu uvolnit další bližší informace,“ konstatoval. S obvyklým vyjádřením, že k objasnění okolností a příčiny smrti byla nařízena soudní pitva.

Něco však naznačují jeho slova o tom, že v případě prokázání viny a následném odsouzení by mohl být ve hře trest odnětí svobody v rozmezí 15 až 20 let nebo i trest výjimečný. Znamená to, že nešlo o „obyčejnou“ vraždu, pro niž trestní zákoník stanoví sazbu od 10 do 18 let pobytu za mřížemi. Přísnější trest je aktuální v případech, kdy skutek provázely výrazně přitěžující okolnosti: například šlo o čin spáchaný zvlášť surovým nebo trýznivým způsobem, s úmyslem získat prospěch nebo zakrýt jiný trestný čin či z rasových nebo náboženských pohnutek.

Chalupa také potvrdil dřívější informace, že v souvislosti s prošetřovanou událostí, která jako vražda jevila už od prvopočátku, policisté hned na místě zadrželi 56letého muže. „Na základě vyhodnocení výsledků z provedených úkonů v trestním řízení policejní vyšetřovatel zahájil ve středu trestní stíhání zadrženého,“ zvedl Chalupa. Zmínil také, že státní zastupitelství podalo soudu návrh na vzetí obviněného do vazby.