Celkově sv. Florián zachrastí klíči od vstupních vrat jednadvaceti z celkem 33 stanic Hasičského záchranného sboru Středočeského kraje – byť je pravda, že ne všude si návštěvní den naplánovali právě na první květnovou sobotu.

Třeba v Benešově to bude v úterý, v Kolíně se slaví ve středu, a to nikoli u hasičů, ale v rámci Dne záchranářů (pořádaného ve spolupráci s dalšími složkami integrovaného záchranného systému na několika místech ve městě včetně Karlova náměstí a Kmochova ostrova), stejně jako v Poděbradech pod hradbami v pátek 10. května. A třeba na Berounsku, Kutnohorsku a Příbramsku už poctu Floriánovi vzdávanou touto formou mají za sebou.

Právě v sobotu se nicméně zájemci mohou vypravit přímo k hasičům hned na 12 středočeských adresách. Konkrétně v Bělé pod Bezdězem, Jílovém, Kladně, Kralupech nad Vltavou, Mělníku, Mladé Boleslavi, Neratovicích, Rakovníku, Roztokách, Slaném, Staré Boleslavi a ve Stochově. Většinou se začíná v devět dopoledne a dny otevřených dveří končí porůznu během odpoledne – avšak na Mladoboleslavsku otevírají již v osm; pouze ovšem do oběda.