"Dosud neznámý pachatel na internetových stránkách bazos.cz vystupující pod smyšleným jménem nabízel k prodeji playstation 5. Na inzerát zareagoval poškozený a v sobotu 20. března zaplatil za nabízené zboží částku 15 tisíc korun, kterou dle pokynu prodávajícího zaslal na domluvený bankovní účet. Prodávající po zaslání této částky s poškozeným nekomunikuje a zboží nebylo poškozenému do dnešního dne zasláno," uvedla policejní mluvčí Vendulka Marečková.

Není to prý ale jediný případ, který policisté na Kutnohorsku nyní vyšetřují. K podobnému podvodnému jednání došlo na internetovém portálu také v pátek 12. března.

Ilustrační foto
Dobrá práce! Kriminalisté dopadli pachatele dvou loupežných přepadení seniorů

"V uvedený den osobně oznámil mladý muž, že byl prostřednictvím internetového portálu Sbazar.cz podveden. Dosud neznámý pachatel na uvedených internetových stránkách nabízel k prodeji mobilní telefon značky IPhone 12 white za cenu 14 tisíc korun. Mladík poté, co obdržel fotografii osobních dokladů prodávajícího a byl ujištěn, že se nejedná o podvod, zaslal na domluvený bankovní účet požadované peníze. Do dnešního dne mu mobilní telefon zaslán nebyl a ani mu nebyla vrácena peněžní částka. Inzerát je smazaný a prodejce nekontaktní," popsala mluvčí.

Pachatelé podle ní často používají falešné nebo kradené doklady totožnosti a technického průkazu vozidla, které zákazníkovi zasílají na email nebo mobilní aplikaci WhatsApp, jako důkaz férového jednání. "Doporučujeme platbu předem nikdy nezasílat," doplnila Vendulka Marečková.

Podzvukový letoun L-159 ALCA patří do výbavy 21. základny taktického letectva v Čáslavi.
Při cvičném letu odpadl ze stíhačky kus kabiny. Piloti složitou situaci zvládli