„Již v minulosti byl souzen pro obdobnou trestnou činnost – a stále v ní pokračuje,“ konstatovala. S tím, že si dotyčný vymýšlel různé záminky, na jejichž základě si půjčoval peníze; především od žen. Získané sumy ale nevrací, přičemž není ani možné se s ním spojit a dluh vymáhat.

V policejní databázi hledaných osob figuruje Michal H. už měsíc; od 18. ledna. Podle Dětské se před policisty skrývá. „Pod legendou, že je onkologický pacient, tvrdí, že má být hospitalizován kvůli zákroku v různých nemocničních zařízeních – v Plzni, v Praze i po celé České republice,“ upřesnila Dětská.

Hledaný Michal Hladík.Zdroj: Policie ČR„Komunikoval s policisty jen prostřednictvím e-mailu a nechtěl uvést, ve kterém zdravotnickém zařízení se nachází, či který lékař jej ošetřuje. Záměrně zasílal neúplné údaje,“ doplnila.

Policisté věří, že při pátrání po hubeném muži se zelenýma očima, vysokém kolem 173 centimetrů, který své hnědé vlasy ostříhané nakrátko nosíval sčesané dozadu, by mohly pomoci postřehy od občanů.

„Zároveň žádáme zdravotnická zařízení, aby v případě ošetření či hospitalizace hledaného dbaly zvýšené opatrnosti a jeho pobyt okamžitě ohlásily na linku 158. Na linku 158 nebo přímo kriminalistům na telefonní číslo 974 881 734 se mohou přihlásit i další osoby, které jmenovaný podvedl,“ zdůraznila Dětská.