"Následně se o několik minut později k vozidlu vrátil, tam už však čekala hlídka strážníků městské policie a vyzvala muže k podrobení se orientační dechové zkoušce na přítomnost alkoholu. Tomu muž vyhověl a bylo mu naměřeno téměř 1,4 promile alkoholu v dechu. Policisté muži na místě zadrželi řidičský průkaz a hned druhý den mu sdělili podezření ze spáchání přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky, za což mu v případě prokázání viny a odsouzení hrozí trest odnětí svobody až na tři roky," uvedl mluvčí středočeské policie Pavel Truxa.

Smrtelná nehoda na silnici 1/38 v úterý 23. listopadu 2021.
Smrtelná nehoda u Církvice: řidič dodávky neměl za volantem co dělat

K další nehodě došlo ve Zruči nad Sázavou. Tam se sedmapadesátiletý muž vydal od ulice Vlašimská na elektroskútru. Při jízdě se dostatečně nevěnoval řízení, a i vlivem opilosti přehlédl vjezdovou závoru do areálu firmy a narazil do ní. Poté ještě přepadl a upadl na zem.

"Policisté u muže provedli orientační dechovou zkoušku na přítomnost alkoholu, která ukázala téměř tři promile alkoholu v dechu. Škoda na poškozené závoře se vyšplhala na 60 tisíc korun. Vzhledem k tomu, že k jízdě na elektroskútru není potřeba řidičské oprávnění, nemůže tak o něj muž přijít. O co ale přijít může, je 50 tisíc korun, což je výše pokuty, která mu nyní hrozí," uvedl policejní mluvčí.