S upřesněním, že vypáčené dveře nahlásila brigádnice poté, co ráno přišla do práce. Pachatel vnikl dovnitř v době mezi páteční osmou večer a sobotní osmou ranní.

Vloupání do stánku u kukuřičného bludiště u zámku Kačina.Vloupání do stánku u kukuřičného bludiště u zámku Kačina.Zdroj: Policie ČR

„Na místě byly odcizeny drobnější věci a suvenýry v podobě malých odznáčků – a to v množství několik stovek kusů,“ upřesnil Truxa. Hodnotu odnesených věcí nevyčíslil, nicméně je jisté, jaká by mohla být jejich cena pro pachatele, pokud se ho podaří vypátrat. „Za krádež mu hrozí až dvouletý trest odnětí svobody,“ konstatoval Truxa.

Marihuana - Ilustrační foto.
Prodejem marihuany si žena přišla na 400 tisíc korun. Hrozí jí až 10 let vězení

Kukuřičná bludiště se nacházejí na řadě míst po celé republice; web provozovatele Kukuřičáci jich nabízí pětadvacet v 19 různých lokalitách. V centrální části republiky se nacházejí ještě u Bystřice na Benešovsku a v pražských Klíčanech.

Co u vás rozhodne komunální volby? Zapojte se do velké ankety Deníku ZDE.

Rozloha bludišť, letos připravených ve tvaru států Evropské unie, a tím i časová náročnost jsou rozdílné – bludiště mohou poskytnout zábavu s hledáním tajenky a získáváním odměn na hodinu, ale i na tři; zažít lze i noční bloudění. Cena je jednotná: děti a senioři platí 65 Kč a dospělí 90 Kč, pro skupiny i rodiny jsou připraveny slevy.