Řidič Škody Favorit tam narazil do výdejního uzávěru plynu (LPG) a spolujezdec utekl do kukuřičného pole.
„Na místě zásahu bylo průzkumem zjištěno, že došlo k dopravní nehodě, kdy vůz nárazem zbořil stánek na plyn. Naštěstí k úniku plynu nedošlo,“ konstatoval vrchní inspektor kutnohorského hasičského sboru Luboš Kovanda.
„Jednotka hasičů na místě provedla protipožární opatření na voze, dále provedla provizorní opravu stánku a osobní automobil odstranila na parkoviště,“ dodal k zásahu hasičů Luboš Kovanda.
Podle informací kutnohorské policie smetla domeček s výdejnou LPG jednačtyřicetiletá řidička z Kutnohorska se svým o deset let mladším spolujezdcem z Prahy.
Zřejmou nevýhodou však pro pirátku silnic u soudu bude, že nevlastní řidičský průkaz a na silnici vyrazila ve značně podroušeném stavu. Oběma bylo naměřeno kolem dvou promile alkoholu v dechu. Kolize se šťastným koncem však měla ještě komickou dohru.
Spolujezdec totiž trochu zbytečně „vzal kramle“ a ukryl se v nedalekém kukuřičném poli. Neprchal však dlouho. Policisté mladého muže poměrně snadno dopadli. Teď mu hrozí pokuta v přestupkovém řízení.