„Uvnitř se vysvlékl do naha a v ložnici si přilehl do postele, ve které ležela čtyřiačtyřicetiletá žena. Té učinil nabídku, že si užijí,“ přiblížil netradiční událost kutnohorský policejní mluvčí Daniel Votroubek.

Dáma však neměla pro zvrhlíkovy hrátky pochopení, odstrčila ho rukama a nohama, a když mu řekla, že již volala policii, dotyčný dobrodruh z místa utekl. „Pár hodin poté ho zadrželi policisté a usadili do cely. Sdělení podezření z trestného činu omezování osobní svobody a porušování domovní svobody muže neminulo,“ dodal Votroubek.

Hledá se vůz, který najížděl na obchvat těsně před kolizí

Čáslav - O spolupráci požádali veřejnost dopravní policisté, kteří prověřují míru zavinění, příčiny a průběh nehody na čáslavském obchvatu z 28. února letošního roku. Tehdy kolem osmnácté hodiny na křižovatce v blízkosti stanice technické kontroly vyjížděla zelená Škoda Felicia zelené barvy od Výčap a ve směru od Havlíčkova Brodu zrovna přijížděl hnědý Chrysler, přičemž došlo ke střetu obou vozidel.

Z dosavadního vyšetřování vyplývá, že vedle vozu české výroby stál vpravo před srážkou ještě jeden osobní automobil, avšak není zřejmé jaký. Policisté proto vyzvali občany, kteří by k dané události mohli něco sdělit a svým poznatkem přispěli k důkladnému a odpovědnému objasnění dopravní nehody, aby neváhali a vytočili telefonní číslo 974 875 251.

Dvě plynové láhve se staly snadnou kořistí

Čáslav - Dvě dvacetilitrové láhve na technický plyn kdosi odcizil na pile v Čáslavi. Zatím neznámý zloděj měl práci usnadněnou tím, že se věci nacházely na neoploceném pozemku „Poškozené společnosti z Mělníka byla způsobena škoda za dvaadvacet tisíc korun,“ podotkla mluvčí kutnohorského územního odboru Policie České republiky Vendulka Hanzlová.