Údajně ho byli pěstí do obličeje, odcizili mu mobilní telefon za deset tisíc korun a také štěně německého ovčáka ve stejné hodnotě. Z místa potom měli utéct neznámo kam.

„Jak dalece se jeho tvrzení zakládá na pravdě, strážci zákona zjišťují, neboť oznamovatel události byl ve značně podroušeném stavu a navíc jeho psa kolegové nalezli v pořádku v místě, kde muž bydlí,“ poznamenal Daniel Votroubek, mluvčí kutnohorského územního odboru Policie České republiky.

Psí smečka v útulku už je zase kompletní

Kutná Hora - Zpátky v kutnohorském psím útulku v Hrnčířské ulici jsou již rotvajler a stafordšírský teriér. Obě zvířata byla odcizena ze svých kotců. Kriminalisté jsou nyní na stopě těch, kteří se o to zasloužili. Tato trestná činnost měla jistou spojitost s konáním Sedlecké poutě, ale více by strážci zákona v tuto chvíli neradi prozrazovali vzhledem k závěrečné fázi vyšetřování.

Oheň se dělníkovi vymkl kontrole

Kutná Hora - Velký dým ze zahrady rekonstruovaného domu v Kremnické ulici v Kutné Hoře zpozorovali při hlídkové činnosti strážníci městské policie. Na místě zjistili, že dělník pálil zbytky dřevěných trámů a přitom se vzňal přilehlý travnatý porost a dva okrasné keře. Muž vlastními silami provedl uhašení za pomocí vody a minimaxu, ale pro jistotu přijeli také profesionální hasiči.

Služební vůz skončil v cizích rukách

Kutná Hora - Osobní automobil Škoda Octavia v ulici Váňova v kutnohorské městské části Sedlec upoutal někoho natolik, že se cizího vozidla červené barvy a registrační značky 3S6 0835 zmocnil a odjel s ním neznámo kam. „Poškozenou místní firmu tak připravil v přepočtu o osmdesát tisíc korun,“ dodal Daniel Votroubek, mluvčí kutnohorského územního odboru Policie České republiky.

Parta zedníků přišla o pracovní náčiní

Žleby - Po odstranění jistící závory s visacím zámkem se do plechového stavebního kontejneru ve Žlebech vloupal neznámý zloděj. Odcizil tři vodováhy, propanbutanovou bombu s vařičem, dvoumetrovou hliníkovou lať, halogenové světlo, svinovací pásmo a další zednické nářadí. Poškozené společnosti z Čáslavi tím způsobil škodu v celkové hodnotě deset tisíc korun.