„Ženu udeřil motyčkou do ruky a muže zasáhl tímto zahradnickým náčiním do hlavy. Oba utrpěli drobná poranění, která si vyžádala ošetření v nemocnici,“ upřesnil policejní mluvčí Daniel Votroubek.

Nevděčný syn si vylil zlost v bytě otce

Kutná Hora - Nadělení po neshodách v rodině mohli pozorovat přivolaní městští policisté v Tyršově ulici v Kutné Hoře. Jedenadvacetiletý mladík, který bydlí u otce takzvaně na dobré slovo, po hádce rozbil vybavení a utekl. V domácnosti se navíc již delší dobu ztrácejí peníze a jiné drobnosti. Strážníci událost na místě zdokumentovali a oznamovatele poučili o dalším postupu v této věci.

Muž se opil a potom dělal na ulici ostudu

Kutná Hora - Veřejné pohoršení vzbuzoval před obchodem potravin v Sokolské ulici v Kutné Hoře podnapilý muž. Odpoledne pokřikoval na procházející lidi a močil na otevřeném prostranství. Neboť při řešení přestupku s hlídkou městské policie nespolupracoval, byl předveden na Policii České republiky. Po administrativních procedurách mu strážníci udělili blokovou pokutu.

Policisté objasnili vloupání do školy

Vrdy - Jako pravděpodobné pachatele trestné činnosti ve vrdské základní škole označili kutnohorští kriminalisté jedenadvacetiletého mladíka a jeho ještě nedospělého společníka. Jsou podezřelí, že ve vzdělávacím zařízení ukradli záložní zdroj pro internetové spojení a poškodili věci za zhruba patnáct tisíc korun. Například pomalovali fasádu, poničili okap, vikýř nebo odpadkový koš.

Zloděj připravil klub o zahradní traktor

Zruč nad Sázavou - Starosti funkcionářům fotbalového oddílu Jiskra Zruč nad Sázavou, jehož A–tým je v tabulce okresního přeboru zatím na druhém místě, přidělal neznámý pachatel vloupáním do garáže u stadionu. Odstranil dva visací zámky na mříži, následně i další jištění u vrat a odcizil zahradní traktor za sto tisíc korun a dva křovinořezy. Celková škoda se vyšplhala přes sto dvacet tisíc korun.