Úplně na začátku došlo k honičce v autech. "Hlídka policie chtěla v sobotu v půl deváté ráno zastavit v Poděbradech - Kluku vůz, šlo o běžnou silniční kontrolu. V autě poznala hledaného Jana Novotného, který 2. dubna utekl z vazební věznice v Hradci Králové," uvedla policejní mluvčí Petra Potočná. Řidič na výzvu k zastavení nereagoval a začal ujíždět směrem k pískovně.

Policisté pronásledovali hledaného muže v autě. Novotný dojel k pískovně a když už to nešlo dál, z vozu vystoupil a dal se na útěk. "Skočil do strouhy poblíž Jezera a začal se brodit místními bažinami. Policisté ho pronásledovali a v těchto místech se jim pronásledovaný ztratil," popsala Potočná.

Na pomoc byl přivolán také psovod a policejní vrtulník, který nad oblastí kroužil. Naposledy byl uprchlík viděn v katastru poděbradské části Kluk poblíž dálnice D 11 u lesíka," sdělila krátce před polednem Potočná.

Do akce se zapojilo 18 policistů, kterým pomáhali vytvořit rojnici hasiči. "Pronásledování se zúčastnilo 10 profesionálních a 12 dobrovolných hasičů," uvedla mluvčí Potočná.

close zoom_in Hledaný Jan Novotný je z Kutné Hory, ročník 1987, vysoký 170 až 175 centimetrů. Postavu má spíše hubenou, vlasy hnědé melírované, zelené oči.

Podle policie není muž na útěku nebezpečný. "Není ani ozbrojen, nemá za sebou těžkou trestní činnost, má na svědomí maření výkonu úředního rozhodnutí," objasnila nebezpečnost muže Potočná.

Policie žádá o pomoc při pátrání po Janu Novotném. "Pokud někdo pozná ve svém okolí hledaného muže, nechť se neprodleně telefonicky obrátí na linku 158, případně nejbližší služebnu Policie České republiky. Informace o hledaném může také zaslat e-mailem na adresu operačního oddělení Policejního prezídia Policie České republiky iosppcr@mvcr.cz," vyzvala Potočná.