Součástí natáčení akčního filmu se začátkem tohoto týdne cítili být lidé, kteří se stali svědkem manévrů policejní zásahové jednotky v centru Kutné Hory. „Skupina po zuby ozbrojených mužů v černých kuklách zajistila a naložila do vozidla muže ze zastavárny v Radnické ulici naproti budově bývalého okresního úřadu,“ vypověděl jeden z přihlížejících.

Aby toho nebylo málo, zakuklenci zasahovali také v prostorách místní firmy Radiana v Kouřimské ulici. Celý objekt prohledali a zhruba po deseti hodinách zajistili kradené zboží, především nářadí v hodnotě pět set tisíc až milion korun. V bytě nad firemními prostorami pak i nekolkované cigarety. „Pachatelé se specializovali na vloupání do automobilů, ze kterých vybírali nářadí,“ potvrdil kutnohorský vedoucí kriminalista Jaroslav Havránek s tím, že se jednalo o zásah v režii pardubických kolegů.

Ti si za účelem rozbití zločineckého gangu počíhali i na syna majitele firmy Radiana, který se zrovna vracel se svou přítelkyní ze zahraniční dovolené. Zatčen byl ještě na letišti v Praze – Ruzyni. „Nechci se k tomu vůbec vyjadřovat,“ poznamenala včera jeho přítelkyně.

Kriminalisté rozbili zločinecký gang

Současně došlo k zadržení i několika dalších osob ve východních Čechách.

Skupinu „podnikavců“ sledovali detektivové téměř rok. „Pardubičtí kriminalisté objasnili rozsáhlou majetkovou trestnou činnost. Zadrželi více podezřelých a podali návrhy na vzetí do vazby. Nyní nebudeme k případu podávat bližší informace,“ sdělila pardubická policejní mluvčí Markéta Janovská a odkázala nás na blížící se tiskovou konferenci.

Podle všeho se gang mimo jiné pravděpodobně podílel rovněž na krádeži kamionu plného mobilních telefonů, k níž došlo před několika lety. Stopy policie už tehdy vedly i k zatčenému mladému muži z Kutné Hory, ovšem nepodařilo se mu nic prokázat.

Luboš Hájek, Petr Koděra