Ačkoli se o připravovaných akcích vědělo, nechali se někteří řidiči nachytat „na švestkách“.

Nejčastěji strážci zákona rozdávali pokuty za špatný technický stav vozidla a za rychlost. Naopak za nepoužití bezpečnostních pásů se v porovnání s jinými akcemi podle slov vedoucího kutnohorského dopravního inspektorátu Petera Navrátila pokutovalo minimálně.

Policejní manévry se konaly hned tři dny po sobě. Začaly ve středu třicátého června a končily v pátek druhého července.

V den, kdy ve školách rozdávali učitelé dětem vysvědčení, udělovali zase policisté řidičům pokuty. Ve středu uštědřili řidičům „bločky“ v celkové výši osmi tisíc korun. Suma však mohla být mnohem vyšší, nebýt toho, že se v parném dni zahřál policistům z kutnohorského dopravního inspektorátu radar a měření rychlosti tak museli ukončit.

„Bohužel i to se stává. Zkolaboval teplem, jak do něj celý den pralo slunce a bylo velké vedro,“ konstatoval Navrátil.

Ve čtvrtek se už počet přestupků zvýšil na třicet.

Největší „žně“ měli ovšem strážci zákona v pátek. Účastníci silničního provozu napáchali čtyřiačtyřicet přestupků za necelých dvacet tisíc korun.
Například příslušníky dopravního inspektorátu mohli lidé potkat s radarem na Kaňku, v Kutné Hoře u nemocnice, na Hrnčířské či Čáslavské ulici ale i jinde na Kutnohorsku.

„S výsledky těchto akcí jsem spokojen. Řidiče jsme před prodlouženým víkendem postrašili a za čtyři dny volna jsme měli hlášené pouze dvě dopravní nehody. Ty se obešly bez zranění a na vině nebyl ani alkohol,“ pochvaloval si Navrátil s tím, že jinde v republice takový klid na silnicích nebyl. Na českých silnicích za prodloužený víkend vyhaslo totiž několik lidských životů.