„Šestaosmdesátiletá důchodkyně ho – jak jinak – bez váhání vpustila do svého bytu. Muž prý prý potřeboval půjčit tužku a papír. Zároveň požádal také o vodu na pití. Zřejmě v okamžiku, kdy mu paní chtěla vyhovět, odcizil pachatel v obývacím pokoji látkovou taštičku s finanční hotovostí padesát tisíc korun,“ uvedl mluvčí kutnohorské policie Daniel Votroubek.

Vyšetřovatelé také předpokládají, že pachateli pomáhala v počínání další osoba. „Poškozená starší paní totiž uvedla, že se jednalo o dva „cikány“, jednomu prý bylo asi 60 let, vysoký byl asi 165 centimetrů a měl krátké šedé vlasy. Druhý podezřelý muž byl mladší, ve stáří asi 20 let, vysoký asi 170 centimetrů. Oba muži prý mluvili česky,“ dodal policejní mluvčí Votroubek.

Pokud by někdo z občanů věděl, o koho by se mohlo jednat, popsané osoby znal nebo je případně v uvedeném místě zahlédl, ať se obrátí na policii. Je možné, že se pachatelé mohli pohybovat i ve vozidle. Poskytne tak cenné informace, které by mohly pomoci k dopadení pachatelů, kteří zneužívají důvěry především starších lidí.

Může tak učinit na kterékoli policejní služebně nebo na telefonní lince 158.