Poprvé si devatenáctiletá dívka z Kolínska ke krádeži vyhlédla zboží v kutnohorském obchodním domě v sobotu krátce po poledni. „Odcizila drogistické zboží, voňavku v celkové hodnotě 1480 korun,“ přiblížila mluvčí kutnohorské policie Vendulka Marečková. Věci si vložila do kabelky a odešla bez zaplacení. Poté ji zadržela ostraha supermarketu. Zboží bylo nepoškozené a mohlo být zaměstnanci vráceno do prodeje. Dívce bylo na místě policisty sděleno podezření z přečinu krádeže.

Přistižení při činu ji však neodradilo a už v patnáct hodin opět kradla v jiném obchodním domě. Tam odcizila zboží za 420 korun.

Dívka byla již dříve přistižena při krádeži a vzhledem k tomu, že se byla v podmínce a jednalo se o opakovaný přečin, tak jí hrozí dokonce vězení.
Ke krádeži došlo v pátek odpoledne také v čáslavském supermarketu. Neznámý pachatel však nekradl v regálech zboží, ale odcizil dámskou koženou kabelku přes rameno, která byla volně položena v košíku. Jak uvedla policejní mluvčí spolu s kabelkou byla ukradena dámská peněženka s finanční hotovostí, platební karty, z toho jedna s pin kódem, dále kreditní karty s pin kódem. Z té jedné z karet byla později vybrána hotovost.

V kabelce se nacházelo ještě pouzdro s doklady další osoby, kartička pojištěnce, očkovací průkaz, svazek klíčů od domu a vozu. „Majitelům způsobil zloděj škodu třináct tisíc korun,“ upřesnila Vendulka Marečková a zároveň varovala kupující, aby nenechávali své osobní věci volně v nákupních košících. Stávají se tak magnetem pro zloděje.