35letý muž z Prahy je podezřelý, že 6. února v noci vypáčil prodejní okno, vnikl do prodejny a z regálů odcizil více jak tři sta krabiček cigaret za 31 tisíc korun. Policisté ho však zadrželi přímo na místě činu. Tento úspěch však nebyl ještě konečný, neboť se jim operativním šetření podařilo objasnit pokus vloupání do tohoto objektu z konce září minulého roku. Z toho je podezřelý 19letý Pražák.

Opět dvakrát alkohol za volantem

Kutná Hora - Dva řidiče pod vlivem alkoholu kontrolovali policisté dne 7. října v Kutné Hoře. Po půlnoci řídil pětačtyřicetiletý muž z Kutnohorska osobní automobil Škoda Favorit, přičemž dechová zkouška ukázala hodnotu 1.86 promile alkoholu. Chvíli nato pak policisté kontrolovali další osobní auto Mercedes, které řídil šestatřicetiletý muž. Hodnota alkoholu v tomto případě mírně přesáhla jedno promile. V obou případech se jedná o podezření
z přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky.

Zloděje zajímalo hlavně nářadí

Nové Dvory - V Nových Dvorech-Ovčárech se někdo v noci na 6. října vloupal do stavební buňky u Ovčáreckého rybníka. „Pachatel poškodil panty vstupních dveří, vnikl dovnitř a odcizil nivelační přístroje, vodováhy, latě, hydraulický a motorový olej, kalové čerpadlo, ruční a zednické nářadí a další materiál,“ řekl tiskový mluvčí Policie ČR Daniel Votroubek. Celková ško〜da přesahuje částku třicet sedm tisíc korun. Na zimu se sice nářadí hodit nebude, ale na jaro je připraven.