„Policie apeluje na starší spoluobčany, aby nebyli důvěřiví, nepouštěli cizí lidi do svých domovů. V takových situacích nebo v případě výskytu podezřelých osob se obracejte na bezplatnou linku 158,“ uzavřela Marečková.

Motorkář dostal smyk

Zruč nad Sázavou - Další dopravní nehoda, v níž figuroval motorkář, se stala začátkem týdne ve Zruči nad Sázavou. „Dvaadvacetiletý řidič na motocyklu Aprilia jel ulicí Vlašimská ve směru od ulice Kutnohorská. Při průjezdu pravotočivou zatáčkou uvedl motocykl do smyku, čímž se dostal do protisměru, kde narazil do obrubníku," popsala průběh nehody mluvčí kutnohorské policie Vendulka Marečková.

Řidič byl převezen se zraněními do nemocnice. „Alkohol byl jako příčina nehody na místě vyloučen dechovou zkoušku, technická závada nebyla zjištěna," doplnila. Škoda se vyšplhala na dvacet tisíc korun.

Muži hrozí tři roky ve vězení

Bohdaneč - Kutnohorští kriminalisté sdělili v úterý 9. dubna třiatřicetiletému muži podezření z trestného činu krádeže a porušování domovní svobody. Muži hrozí až tři roky strávené za mřížemi. "Podezřelý muž odcizil z garáže, u níž vypáčil dřevěná vrata, u chaty v obci Bohdaneč elektrické nářadí. Způsobil dvanáctitisícovou škodu," vysvětlila mluvčí Vendulka Marečková.