„Dosud neznámý pachatel využil nepozornosti poškozeného při jeho cestě ulicí Barborská na trase vedoucí od chrámu sv. Barbory k restauraci v blízkosti k centru. V nestřežený okamžik mu z pravé zadní kapsy kalhot, které měl poškozený na sobě, odcizil mobilní telefon v modro-hnědém pouzdře. V tomto koženkovém pouzdře byla uložena platební karta a občanský průkaz poškozeného,“ uvedla policejní mluvčí Vendulka Marečková s tím, že k události došlo 31. března mezi čtvrt a půl šestou odpoledne. Celková způsobená škoda se pohybuje kolem 4 tisíc korun.

„Pokud by občané mohli poskytnout jakoukoli informaci vedoucí k dopadení pachatele, nechť se obrátí na policejní oddělení v Kutné Hoře nebo na telefon 974 875 700 nebo na bezplatnou telefonní linku 158,“ doplnila Vendulka Marečková.

Muž usedl za volant i přes zákaz

Kutná Hora – Pětačtyřicetiletý muž usedl za volant i přes udělený zákaz řízení. To se mu nevyplatilo, protože jej v uplynulém týdnu v Tyršově ulici zkontrolovala hlídka městských policistů. „Kutnohorští policisté ještě téhož dne sdělili řidiči podezření z příslušného přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání. Případ je veden ve zkráceném přípravném řízení,“ zakončila mluvčí Vendulka Marečková.

Z garáže ukradl nářadí

Uhlířské Janovice – Někdo vykradl v uplynulých dnech garáž v Uhlířských Janovicích. „Zloděj nejprve poškodil visací zámek zajišťující vstupní vrata, pak otevřel okénko v garáži a vnikl dovnitř,“ popsala mluvčí policie Vendulka Marečková s tím, že pachatel odcizil aku vrtačku, zemní benzinový vrták a okružní i přímočarou pilu.

Zloděj vnikl do domu díky klíči na parapetu

Suchdol – Majitel rodinného domu v Suchdole byl nepříjemně překvapen, když zjistil, že jeho domov navštívil nezvaný host. „Pachatel vnikl na pozemek, do domu se dostal s pomocí klíče, který byl volně odložen na venkovním parapetu koupelnového okna,“ popsala mluvčí kutnohorské policie Vendulka Marečková.

Dle informací policie pachatel v domě vše prohledal, ale nic neodcizil. „Žádáme občany, kteří by mohli k případu poskytnout informace, ať se obrátí na policejní oddělení v Uhlířských Janovicích, na telefon 974 875 720 nebo na linku 158,“ uzavřela Marečková.

Někdo ukradl trámy za osmdesát tisíc korun

Kutná Hora - V hledáčku kutnohorských policistů je zatím neznámý pachatel, který kradl na volně přístupném pozemku neobydleného domu v kutnohorské ulici Na Brunclíku v části Karlov. „Z pozemku ztratilo čtrnáct metrů krychlových řeziva, respektive trámů o délce čtyři až pět metrů,“ sdělila k případu policejní mluvčí Vendulka Marečková s tím, že způsobená škoda dosahuje osmdesáti tisíc korun.

Policie uvítá informace od případných svědků. „Obrátit se lze na policejní oddělení v Kutné Hoře, na telefon 974 875 700 nebo na bezplatnou telefonní linku 158,“ dodala policejní mluvčí.