Muž na parkovišti kradl autoantény

Kutná Hora - Strážníci městské policie v době konání Foxfestivalu na kutnohorské plovárně načapali na parkovišti osmačtyřicetiletého muže, který právě odmontovával anténu ze zaparkovaného vozidla. Následně bylo zjištěno, že muž do té doby stihl odcizit už tři autoantény. Muž se dopustil přestupku proti majetku.

Policie vyšetřuje krádež motocyklu

Soběšín - Policie vyšetřuje odcizení uzamčeného motocyklu. „K odcizení uzamčeného motocyklu značky Triumph Explorer XRX V201 došlo 9. září v noci z volně přístupného místa před chatou v obci Soběšín v Masarykově kempu,“ uvedla mluvčí kutnohorské policie Vendulka Marečková s tím, že škoda přesahuje 420 tisíc korun.

Motocykl bílé barvy byl opatřen mnoha doplňky. „Byly na něm boční hliníkové kufry, na zadním nosiči byla přidělaná kožená taška o objemu 18 litrů tzv. tail bag s markanty, na přední části byla motorka opatřena velkým plexisklem, na němž byly nalepené dvě známky podobající se známkám z technické kontroly. Jedna známka oranžové barvy a druhá modré barvy s nápisem moto dědci 2018. Na pravé přední vidlici byla taktéž nalepena samolepka s nápisem Glossglockner. Motocykl má v současné době najeto 7706 kilometrů,“ popsala Marečková.

Policisté se obrací na veřejnost s žádostí o pomoc při pátrání. Informace lze sdělit na policejním Obvodním oddělení v Uhlířských Janovicích, nebo telefonicky na čísle 974 875 720 nebo na známé lince 158.