Mluvčí policie Pavel Truxa informoval, že kutnohorským kriminalistům se podařilo objasnit hned několik vloupání do prodejen s potravinami, které měl muž spáchat.

První případ se stal na konci února v kutnohorském Malíně. „Muž se násilím dostal do prodejny, ze které si odnesl hlavně alkoholické nápoje, sušenky a větší množství cigaret. Celková škoda, která byla provozovateli obchodu způsobena, se vyšplhala na částku 15 tisíc korun,“ shrnul mluvčí.

Vloupání do cizího objektu. Ilustrační foto
Zloději se vloupali do stánku a kůlny. Jeden z podezřelých už je ve vězení

Asi o týden později došlo k dalšímu skutku - a opět v Kutné Hoře. Pachatel se pokusil palicí rozbít skleněnou výplň vstupních dveří prodejny. To se sice částečně podařilo, ale do prodejny se muž nedostal.

Třetí případ se pak odehrál na konci března v prodejně v Hlízově. „Za pomoci přinesené sekery rozbil skleněnou výplň výlohy a z prodejny odcizil pokladnu s finanční hotovostí. Dohromady způsobil škodu na rozbité výplni a odcizené pokladně s hotovostí ve výši 30 tisíc korun,“ doplnil Truxa.

Policisté již muže obvinili z trestného činu krádeže a poškození cizí věci. „Protože byl v posledních třech letech odsouzen za jinou trestnou činnost, hrozí mu nyní vyšší trest, a to až tři roky vězení,“ dodal mluvčí.