„Po čtyřech měsících usilovné práce byl muž zadržen kutnohorskými pátrači v Kolíně na vlakové zastávce, kam dorazil osobním vlakem v neděli 30. září v podvečerních hodinách. Zadržený putoval do cely předběžného zadržení, kde si jej vyzvedl vyšetřovatel z Prahy,“ uvedla Kateřina Dlouhá, komisařka oddělení obecné kriminality.

Kutnohorští pátrači jsou ve svých pátráních úspěšní. Svědčí o tom i další úspěšné vypátrání a zadržení, které se jim podařilo v nedávné době.

Šíření poplašné zprávy

„V srpnu letošního roku zadrželi sedmadvacetiletého muže cizí státní příslušnosti ve Zruči nad Sázavou, kam utekl z Písku poté, co se dopustil přečinu šíření poplašné zprávy. Muži se nechtělo se na noční směnu do jedné písecké továrny, tak učinil anonymní oznámení na linku 158, že do půl hodiny vybuchne ve firmě bomba. Tato informace vedla k okamžité záchranné práci všech složek Integrovaného záchranného systému, spojené se zastavením výroby a evakuací firmy i firmy sousedící,“ popsala Dlouhá.

Svým jednáním způsobil škodu bezmála jeden a půl milionu korun. „Za spáchání činu se způsobenou škodou mu hrozí od dvou až do osmi let odnětí svobody,“ uzavřela.