Zásahová jednotka zadržela muže mezi obcemi Strašín a Březí, kdy se vracel z neúspěšného pokusu o přepadení jedné čerpací stanice. „Jeho zadržení předcházela velice důkladná a ne úplně lehká práce krajských kriminalistů, neboť se potýkali se zkušeným mužem velmi dobře znalým kriminálního prostředí. V září 2022 se vrátil z výkonu trestu, který si odpykával za předešlé loupeže se zbraní. Ve výkonu trestu strávil za podobné skutky v souhrnu šestnáct let,“ uvedla policejní mluvčí Vlasta Suchánková.

Na dopadení muže spolupracovali také policisté z Libereckého kraje, kteří objevili na Cvikovsku odstavený vůz, který byl kradený. „Šetřením se jim pak podařilo zjistit, že tento vůz byl viděn poblíž jedné z benzinek na Českolipsku, která byla krátce předtím přepadena. Vyhodnocením zajištěných stop z vozidla se pak objevila shoda s některými již dříve zajištěnými důkazy a díky mezikrajové spolupráci si kriminalisté tyto poznatky předali,“ dodala Suchánková.

| Video: Youtube

Muž měl podle policie svou promyšlenou strategii a velice důkladně si na všechny své činy připravoval podmínky. Všechny objekty, které se rozhodl přepadnout, si dlouhodobě obhlížel a dopravu na místo loupeží kombinoval. Nejprve jel několik kilometrů vozem, další část cesty absolvoval na jízdním kole a část pěšky. „Maskovaný kuklou, v rukavicích a se zbraní v ruce požadoval po obsluze vydání peněz. Pak se rychle vytratil a stejným způsobem, jen v opačném pořadí, se nakonec dostal k o několik kilometrů dál odstavenému autu,“ popsala policistka.

Na jedné ze jeho nočních výprav ho zadržela středočeská zásahová jednotka.

Kriminalisté muže obvinili z loupeže a z krádeže vozu na Českolipsku. Muž je stíhán vazebně. Hrozí mu až desetiletý trest za mřížemi. Podle policie nespolupracuje a k žádné trestné činnosti se nedoznal.