Ti ho proto obvinili z krádeže, informoval policejní mluvčí Pavel Truxa, podle něhož slov je muž podezřelý z toho, že elektřinu odebíral neoprávněně. „Za mřížemi může skončit až na pět let,“ připomněl Truxa.

Ilustrační foto.
Žena z Kutnohorska naletěla zloději na internetu. Přišla o milion korun

Na možný problém ukázala nápadně nízká naměřená spotřeba, zjevně neodpovídající sjednanému tarifu. Revizní technik energetické společnosti pak zjistil, že hlavní jistič má porušenou plombu – a byly na něj neoprávněně napojeny elektrokotel a bojler; tak, aby elektroměr jejich odběry nepočítal.

„Načerno měl tento muž odebírat elektřinu necelé dva roky,“ tlumočil Truxa zjištění technika. Způsobená škoda je vyčíslena na čtvrt milionu korun – konkrétně na 230 tisíc.

Obvinění z krádeže podezřelý podle Truxových slov vyslechl v prvním lednovém týdnu. Vyšší trest mu v případě prokázání viny a odsouzení hrozí s ohledem na výši škody: pro případ, že je větší, stanoví trestní zákoník sazbu od jednoho do pěti roků odnětí svobody. Soud současně může rozhodovat i o uložení peněžitého trestu a o náhradě škody.