Rozsudek ale ještě nebyl písemně vyhotoven a doručen, státní zástupce ani obžalovaný se tak proti němu nemohli odvolat. „Zároveň se zatím nikdo svého práva na odvolání dopředu nevzdal,“ uvedl tiskový mluvčí Okresního soudu Kutná Hora Milan Závurka.

Rozsudkem byl obžalovanému uložen trest 15 měsíců s podmíněným odkladem na 18 měsíců a zákaz držet a nosit střelnou zbraň na 10 let. Pozůstalým má muž navíc zaplatit odškodné přes milion korun. „Pozůstalé manželce má zaplatit na věcné škodě jako jsou náklady pohřbu a podobně částku 18 480 korun, na nemajetkové újmě 700 000 korun. Pozůstalým dětem má na nemajetkové újmě zaplatit dohromady 400 000 korun, pozůstalému vnukovi pak 100 000 korun,“ uvedl Milan Závurka.

Myslivec byl odsouzený pro přečin usmrcení z nedbalosti podle paragrafu 143 odst. 1 a 2 trestního zákoníku.

K neštěstí došlo vloni 20. ledna odpoledne na honu mezi osadou Švábínov a rybníkem Vidlák u Černín na Zbraslavicku. „V lesním porostu došlo kolem půl druhé k usmrcení třiasedmdesátiletého muže. Alkohol byl vyloučen u oběti i střelce," uvedla tehdy k tragédii středočeská policejní mluvčí Eva Hašlová.

K úmrtí myslivce při honu došlo na Kutnohorsku naposledy před deseti lety. Tehdy v prosinci roku 2008 na honu mezi obcemi Dobřeň a Vysoká přišel o život šedesátiletý účastník tradiční akce. Příčinou smrti ale nebylo cizí zavinění, nýbrž náhlé zdravotní potíže - akutní infarkt myokardu.