Kutnohorští policisté nejprve řešili alkohol za volantem, kdy čtyřiačtyřicetiletý muž řídil vozidlo značky Hyundai a v ulici Benešova byl kontrolován hlídkou městské policie. „Řidič byl vyzván k podrobení se dechové zkoušce. Ta ukázala pozitivní hodnoty a naměřila 2,17 promile alkoholu v dechu. Řidič se k požití alkoholu před jízdou doznal a uvedl, že vypil tři půllitrová piva," uvedla policejní mluvčí Vendulka Marečková.

Téhož dne řádil zloděj v ulici Uhelná, kde vyrazil uzamčené dveře od kanceláře.

V Čáslavi pro změnu zloděj kradl v ulici J. Mahena. Tam vnikl do zaparkovaného vozidla ve dvoře gymnázia. V něm rozřízl zadní autosedačku, přeřízl pravý zadní bezpečnostní pás, poškodil držák na brýle a autorádio a sebou si odnesl dvě flashky, obsah autolékárničky a startovací kabely. „Majiteli svým jednáním způsobil škodu přesahující 7 tisíc korun,“ dodala Vendulka Marečková.

Tím to ale pro čáslavské policisty neskončilo a zabývat se museli mnohem větším hříšníkem. Ten, ačkoliv mu už tři soudy zakázali řízení motorových vozidel, usedl za volant znovu. Jednačtyřicetiletému řidiči, který nerespektoval zákaz řízení Obvodního soudu pro Prahu, 5 Okresního soudu Žďár nad Sázavou a Okresního soudu v Chrudimi, hrozí až dvouletý trest za mřížemi.